Zamknij
REKLAMA

Titleist - dlaczego ta marka golfowa jest tak popularna?

00:00, 08.07.2021 | materiały partnera

Jak wiele firm produkuje sprzęt golfowy? Ile potrzeba czasu, aby wypróbować każdy? Jeżeli istotna jest dla ciebie gra na najwyższym poziomie satysfakcji i wyników - skoncentruj się na najlepszych wytwórniach sprzętu. Do nich należy Titleist.

Dlaczego firma Titleist jest najczęściej wymieniana w serwisach dla profesjonalistów i w ocenach golfistów-amatorów

Titleist jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm. Jej założyciel, Phil Young - właściciel firmy wytwarzającej precyzyjnie formowane artykuły gumowe grał w golfa z szefem działu RTG lokalnego szpitala. Golfistów zaskoczyła trajektoria, po jakiej poruszała się piłka uderzona w kierunku dołka. Prześwietlili ją promieniami X i okazało się, że rdzeń znajduje się poza środkiem. Od tej pory, a było to w 1930 roku Phil Young zaczął udoskonalać sprzęt do ulubionej gry. Z takiej kultury powstała firma Titleist. Obecnie na same piłki golfowe posiada 1600 patentów. 1600 pomysłów na to, jak zrobić małą kulkę lepiej niż inni!

Jak Titleist uzyskał przewagę nad konkurencją

Titleist był pierwszy. Jako pierwszy zastosował lico kija wykonane z bardzo twardego i trudnego w obróbce ATI 425 Titanium. Dzięki temu kij ma lico o zmniejszonej grubości i wadze co pozwala nadawać piłkom wyższe prędkości początkowe nawet po uderzeniu jej poza środkiem lica.

Titleist jako pierwszy umieścił (opatentowany przez siebie) na daszku czapki magnes. Rozwiązuje on raz na zawsze problem „Co zrobić z markerem?”.

Wymagało to szalonej odwagi - zaryzykować i zrobić coś inaczej niż wszyscy. Wynika ona z pracy sztabu naukowców, specjalistów PGA Professionals  oraz fachowców specjalizujących się w zarządzania murawami, którzy tworzą Titleist Golf Ball R&D.

Najbardziej cenioną i najchętniej używaną piłką dla golfistów jest piłka golfowa Titleist ProV1. Zapewnia ona odpowiednią miękkość i czucie oraz niską trajektorię lotu. Często nazywana jest piłką numer 1 wśród piłek do gry w golfa.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%