Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
10:13, 27.01.2023
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.
09:01, 27.01.2023
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi - w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
08:34, 27.01.2023
Grupa PGE prowadzi strategiczny dla polskiej energetyki program kablowania sieci średniego napięcia (SN). Do 2026 roku PGE zwiększy udział podziemnych linii kablowych na terenie swojego działania do min. 30 proc.. W tym celu Grupa PGE nabyła pierwszą w Polsce tej klasy maszynę do układania kabli energetycznych pod ziemią.
13:27, 26.01.2023
Kredyty i pożyczki to ważne narzędzia finansowe, które mogą pomóc w potrzebie. Pożyczki do wypłaty, trudne pożyczki, konsolidacja pożyczek do wypłaty i kredyty hipoteczne to opcje, które mogą pomóc szybko uzyskać potrzebną gotówkę. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że rozumiesz warunki każdej pożyczki przed jej zaciągnięciem, aby upewnić się, że możesz ją spłacić. Terminowa spłata pożyczki jest niezbędna do utrzymania dobrego kredytu i uniknięcia pułapek zadłużenia.
10:16, 26.01.2023
Zwierzęta hodowlane stanowią dużą część światowej gospodarki i są niezbędne do jej właściwego funkcjonowania. Wciąż jednak, mimo ogromnego postępu w żywieniu zwierząt, potrzebne jest stosowanie mieszanki paszowej uzupełniającej, która pomaga w dostarczeniu trzodzie i ptakom minerałów, witamin i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Mieszanka paszowa uzupełniająca powinna pochodzić z pewnego źródła. W hodowli zwierząt warto korzystać z wysokiej jakości preparatów od BioPoint, którym zaufało już wielu, nie tylko polskich rolników.
09:23, 26.01.2023
W tym roku, podczas 31. Finału, po raz trzeci serca marki Lovela i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabiją tym samym, gorącym rytmem. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo małych i dużych Lovela kolejny raz łączy siły z WOŚP, dokładając cegiełkę w walce z groźną dla życia sepsą. Za pomocą platformy Allegro każdy może wesprzeć zbiórkę poprzez zakup charytatywnego, emocjonalnego e-booka pełnego wskazówek dotyczących rodzicielstwa.
08:44, 26.01.2023
W dzisiejszych czasach wiele osób zainteresowanych jest ofertą kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Ten pierwszy spożytkować można na dowolny cel konsumpcyjny, z kolei drugi to zazwyczaj kredyt mieszkaniowy. W przypadku kredytu hipotecznego i gotówkowego warunki udzielenia i koszt mogą różnić się w zależności od oferty banku i sytuacji na rynku. Nie każdy jednak wie, że osoby wykonujące zawód zaufania publicznego, na przykład służby mundurowe, mogą liczyć na specjalne warunki kredytowania. Taka sytuacja dotyczy między innymi policjantów i żołnierzy. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to reguła ustalona odgórnie, a konkretna oferta, z jakiej mogą skorzystać pracownicy służb mundurowych, zależy od danego kredytodawcy. Pojawia się więc pytanie, jakie warunki musi spełnić pracownik służby wojskowej lub policjant, żeby skorzystać ze specjalnej oferty? Kiedy można liczyć na preferencyjne warunki kredytów hipotecznych i gotówkowych? Jeśli chcesz otrzymać kredyt, który będzie maksymalnie korzystny i pracujesz w służbach mundurowych, zapraszamy do lektury naszego artykułu. 
08:23, 24.01.2023
Tylko powszechne, bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV (brodawczaka ludzkiego), zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, stanowią skuteczną ochronę przed nowotworami, które on wywołuje, a nie jest to jedynie rak szyjki macicy, ale też m.in. nowotwory sromu, pochwy, odbytu, gardła czy krtani – uważają eksperci z Polski i Litwy. W ich opinii najlepszą ochronę zapewnia szczepionka o najszerszym spektrum działania – dziewięciowalentna.
08:17, 24.01.2023
Ćwiczenia z gumą na ręce to świetny sposób na wzmocnienie mięśni oraz uzyskanie pięknych, smukłych rąk. Specjalne gumy przeznaczone do takiego rodzaju treningu są lekkie, poręczne i łatwo dostępne, dlatego idealnie nadają się do treningu rąk w domu lub na zewnątrz.
00:00, 23.01.2023
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomiła specjalne telecentrum dedykowane dla lekarzy oraz dentystów, którzy uzyskali swoje kwalifikacje poza terytorium Unii Europejskiej, między innymi z Ukrainy. Każda osoba, która zadzwoni pod podany numer, otrzyma wyczerpujące informacje na temat procedur oraz dokumentów niezbędnych do otrzymania tymczasowej licencji lekarskiej uprawniającej do podjęcia praktyki lekarskiej na terytorium Rzeczypospolitej.
12:03, 18.01.2023
Kominek oferuje wiele korzyści dla tych, którzy mają go w swoim domu. Po pierwsze, może być doskonałym źródłem ciepła podczas chłodniejszych miesięcy. Dodatkowo, może zapewnić przytulną i zachęcającą atmosferę, idealną do relaksu lub przyjmowania gości. Co więcej, kominek może być świetnym sposobem na dodanie wartości do domu.
REKLAMA