Zamknij
REKLAMA

Pianka Visco Memory czyli dla kogo są materace termoplastyczne

07:50, 27.11.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Producenci materaców oferują dziś bardzo nowoczesne produkty, które gwarantują wygodę i komfort. Przykładem mogą być dostępne materace termoplastyczne, które wykorzystują unikalne działanie pianki Visco Memory, idealnie dopasowując się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Takie materace można kupić wygodnie online, wybierając ich poszczególne parametry. Gotowy produkt przywożony jest do domu i można z niego śmiało korzystać. Wielu producentów umożliwia też dokonanie zwrotu materaca termoplastycznego, jeśli nie spełnia on wszystkich oczekiwań. Dla kogo dedykowane są materace tego typu i jak dopasować ten idealny dla siebie?

Jak działają materace termoplastyczne?

Działanie pianki Visco Memory zostało odkryte przez amerykańskich naukowców z NASA w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Pracowali oni wówczas nad budową poduszki powietrznej. Od wielu lat wykorzystuje się ją właśnie do produkcji materaców, ponieważ koszt jej wytworzenia nie jest duży. Materace termoplastyczne są tańsze od tych sprężynowych, a jednocześnie tak samo wygodne i higieniczne. Materace z pianki są również nieporównywalnie lżejsze, co ma znaczenie dla wielu użytkowników.

W jaki sposób zachowuje się pianka w kontakcie z ciałem?

  • Najpierw reaguje na nacisk newralgicznych partii ciała, takich jak ramiona, czy biodra i ugina się pod nimi.
  • Pod wpływem ciepła wydalanego przez ciało zaczyna mięknąć, dzięki czemu partie mięśni mogą się stopniowo rozluźniać i relaksować.
  • Pianka bardzo powoli wraca do swojego pierwotnego stanu, kiedy tylko zaczyna tracić kontakt z ciałem.
  • Materiał ten sprzyja równomiernemu rozłożeniu ciężaru ciała, nie wywołuje żadnych ucisków. Dzięki niemu można się rozluźnić i zregenerować.

Nie zaleca się materaców wykonanych z pianki termoplastycznej małym dzieciom, z uwagi na to, że miękną. Można z powodzeniem zastosować taki materac u większych dzieci oraz nastolatków.

Jak dopasować materac termoplastyczny?

Większość producentów materaców, jak na przykład Sweetsen.pl pozwala na zoptymalizowanie materaca. Kiedy wiadomo już, że będzie to materac z pianki termoplastycznej, można jeszcze samodzielnie wybrać takie parametry, jak:

  • rozmiar materaca,
  • jego wysokość,
  • stopień jego twardości.

Jest to bardzo ważne, ponieważ materac powinien zostać dopasowany do potrzeb użytkownika. Tylko wtedy idealnie dopasowuje się do ciała i zapewnia optymalny wypoczynek. Kluczowe znaczenie mają tu gabaryty ciała, a przede wszystkim waga. Całkiem inną twardość powinien mieć materac osoby szczupłej i osoby, która jest większej budowy ciała.

REKLAMA
(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone