Zamknij

Czy prowadzenie własnej działalności jest ryzykowne?

09:15, 07.06.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:16, 07.06.2019
Skomentuj

Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Najczęściej główną motywacją jest gwarancja niezależności oraz możliwość uzyskania satysfakcjonujących zysków. Niestety, prowadzenie własnej firmy wiąże się z dużym ryzykiem.

Kiedy warto założyć indywidualną działalność gospodarczą?

Założenie własnej firmy powinno być poprzedzone dokładną analizą rynku. Warto opracować biznesplan z pomocą profesjonalisty, który pomoże określić szanse oraz zagrożenia związane z danym biznesem. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę konkurencję i zastanowić się, czym wyróżniają się firmy prowadzące podobną działalność. Na rozpoczęcie nowego biznesu wpływa liczba potencjalnych klientów. Warto zatem zastanowić się, w jaki sposób do nich dotrzemy i czy już na pierwszym etapie działalności można liczyć na satysfakcjonujące zyski. W prowadzeniu własnej działalności gospodarczej najlepiej sprawdzają się osoby z doświadczeniem, które wcześniej przez wiele lat pracowały w innych firmach.

Własna firma czy praca na etat?

Jeśli ktoś nie czuje się dobrze w roli osoby zarządzającej firmą, istnieje ryzyko, że nie poradzi sobie w prowadzeniu własnej działalności. Warto wziąć pod uwagę względy finansowe. Czasami pracodawcy są w stanie zaproponować naprawdę korzystne warunki współpracy, które są lepszym rozwiązaniem niż ryzyko związane z własnym biznesem. Zanim założymy firmę o konkretnym profilu, należy zapoznać się z przykładowymi zarobkami, na przykład za pośrednictwem portalu pracuj.pl. W wielu ogłoszeniach znajduje się informacja dotycząca gwarantowanego wynagrodzenia. Praca na etat z pewnością jest lepszym wyborem dla osób, którym zależy na stałej i pewnej posadzie.

Minusem prowadzenia własnej działalności gospodarczej będzie brak płatnego urlopu – w efekcie początkujący biznesmeni często rezygnują z wakacyjnego wypoczynku, aby przez cały rok dbać o przypływy finansowe. Tymczasem osoby zatrudnione na etat mogą wziąć parę wolnych dni, za które otrzymają ustaloną zapłatę.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%