Zamknij
REKLAMA

Szorowarka – dlaczego warto w nią zainwestować?

09:09, 29.07.2022 | materiał partnera
pixabay

Czyszczenie powierzchni płaskich, szczególnie tych o dużej powierzchni, potrafi być naprawdę uciążliwe. Z pomocą przychodzą nam szorowarki. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania: jakimi kryteriami kierować się w przypadku kupna szorowarki, na co zwracać szczególną uwagę oraz jakie są jej zalety. 

Czym są szorowarki?

Specyficzne pojazdy, które możemy spotkać w centrach handlowych, to tak zwane szorowarki. Zyskały one dużą popularność w obiektach o dużej powierzchni, gdzie ważne jest utrzymanie podłóg w najwyższej czystości, a samemu procesowi nie chcemy poświęcać nadmiernej ilości czasu. Szorowarka, to niezbyt skomplikowane urządzenie, jak na ogrom pracy, który wykonuje. Składa się ze specjalnej szczotki, napędzanej silnikiem ładowanym akumulatorowo, bądź opcjonalnie poprzez podłączenie do sieci. Dzięki ciężarowi głowicy czyszczącej, której nacisk na podłoże jest duży, możemy doczyścić nawet mocno zabrudzone powierzchnie. Do szczotki podpięty jest specjalny dozownik, który sprawia, że ta cały czas jest nawilżona wodą z detergentem.  Urządzenia te, często na wyposażeniu mają tak zwaną belkę ssawną, która odpowiada za wciąganie brudnej wody wraz z zabrudzeniami. Przyśpiesza to proces schnięcia. 

Szorowarka - zalety

Główną i najważniejszą cechą szorowarek jest sprawne mycie podłóg. Możemy jednak sprawie przyjrzeć się bliżej i jako zalety wymienić:

  • Zwiększenie wydajności pracy - nie musimy utrzymywać sztabu ludzi, który będzie odpowiedzialny za utrzymywanie czystości,
  • Dokładniejsze czyszczenie - dzięki sporemu naciskowi głowicy, czyszczenie podłóg za pomocą szorowarki jest efektywne i często przekracza możliwości osoby, która mogłaby się tym zająć, 
  • Zwrot z inwestycji - zwrot środków wydanych na szorowarkę, zwraca się wraz ze wzrostem pracy, jaką ta wykonuje,
  • Dłuższe utrzymanie efektów pracy.

Czym się kierować przy wyborze szorowarek?

Rozwój technologii, a także duża konkurencyjność, wymusza na producentach coraz to wyższe podnoszenie standardów. Nie dziwi więc fakt, że nawet podczas wyboru szorowarki, możemy nabawić się bólu głowy. Po pierwsze, powinniśmy dokładnie wiedzieć, co za jej pomocą chcemy czyścić. A właściwie jaki metraż ma ona dziennie obsługiwać. Na tej podstawie możemy wybrać urządzenie pod kątem jego wydajności. Również rodzaj szczotki ma znaczenie w zależności od czyszczonej posadzki.  Im są one delikatniejsze, tym twardość szczotek powinna być mniejsza, Dodatkowym akcesorium, który w takim wypadku powinniśmy posiadać, jest pad. Im jest twardszy, tym lepiej poradzi on sobie z zabrudzeniami. Pamiętajmy jednak, że pady nie są odpowiednie dla posadzek porowatych, zniszczonych czy antypoślizgowych. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%