Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie kampanii wyborczej! Wywiad z Arturem Mikiewiczem.

13:00, 31.10.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Kampania wyborcza dobiega końca. W związku z tym kandydat na Burmistrza Miasta Chełmna - Artur Mikiewicz podsumował swoje zamierzenia oraz odpowiedział na pytania, które ciekawią internautów:

Panie Arturze, druga tura wyborów na Burmistrza już w najbliższą niedzielę 4 listopada. Jakie są Pana przewidywania co do wyników?

Nieznaczna wygrana w pierwszej turze pozwala myśleć pozytywnie. Mieszkańcy naprawdę oczekują zmiany. Mówią to na spotkaniach. Równie ważne jest to, że wszyscy uwierzyliśmy, że obecnego burmistrza można pokonać. Ale przed nami decydujący moment - druga tura.  Kluczowa będzie frekwencja, dlatego zachęcam wszystkich do pójścia na głosowanie. Potrzebne jest postawienie przysłowiowej kropki nad i.

 

Wprowadził Pan do Rady Miasta pięcioro Radnych. To dobry wynik?

Biorąc pod uwagę, że późno zaczęliśmy kampanię wyborczą ze względu na obowiązki zawodowe, to znakomity wynik. Niewiele zabrakło, a mielibyśmy w Radzie siódemkę. Komitet, którego liderem jest starosta, będzie miał sześciu radnych, a komitet obecnego burmistrza, czterech. Jeden z radnych tego ostatniego ugrupowania użył ostrych słów, komentując nasz wynik. Jego ocena obraża wyborców! Stwierdził, że to rewolucja, która może zaszkodzić miastu. To bardzo krzywdzące określenie. Zespół ciężko pracował na ten sukces. Nasi radni w pełni na to zasłużyli dzięki swoim kompetencjom. 

 

Jak wygląda kampania wyborcza przed drugą turą?

Wraz z Zespołem Chełmno - Miasto Mieszkańców ciężko pracujemy. Jestem za to wdzięczny Koleżankom i Kolegom. Najważniejsze jest to, że mimo ogromnego zmęczenia, cały czas zachowujemy dobry nastrój i uśmiech na twarzy. Jesteśmy nastawieni do świata pozytywnie. Mieszkańcy to dostrzegają. Otrzymujemy od nich ogromne wsparcie i za to jesteśmy wdzięczni.

 

Przeczytałam, że poniedziałkowa debata w redakcji Czasu Chełmna była bardzo emocjonująca.

To zależy, kto ocenia. Mnie osobiście nie podobała się formuła, jaka została narzucona przez organizatorów. Uważam, że zadawanie sobie nawzajem pytań przez kandydatów nie pozwala na porównanie programów, a to miało być celem. Poszczególne pytania dotyczyły tak różnych obszarów, że z wyjątkiem jednego wspólnego pytania od dziennikarzy do obu kandydatów, nie dało się porównać propozycji. Zamiast merytorycznej dyskusji, mieliśmy dyskusję opartą o emocje. Lepiej by było, gdybyśmy obaj przez całe spotkanie odpowiadali na te same pytania. To dałoby obraz pomysłów na przyszłość miasta.

 

No właśnie, co dla Pana jest najważniejsze, jeśli chodzi o przyszłość Chełmna?    

Trudno wskazać jeden obszar, jeśli myśli się o zrównoważonym rozwoju miasta oraz realizacji potrzeb ludzi młodych, w średnim wieku i seniorów. Dla młodych najważniejsza jest perspektywa kariery zawodowej. Dlatego trzeba rozwijać przedsiębiorczość. Osoby w średnim wieku chciałyby mieć kulturę na wysokim poziomie i więcej możliwości spędzania wolnego czasu w przestrzeni miasta. Seniorom brakuje miejsca spotkań, większej liczby ławek w mieście i transportu przez siedem dni w tygodniu. To ostatnie dotyczy nie tylko ludzi starszych. Absolutnie kluczową sprawą jest brak mieszkań. Uważam, że należy wdrożyć spójny plan - budowa mieszkań komunalnych, przekazywanie terenów pod budowę mieszkań prywatnym inwestorom, współpraca z TBS. W trakcie kampanii wyborczej odbywaliśmy spotkania z Mieszkańcami i prowadziliśmy owocne rozmowy o przyszłości Chełmna. Dzięki temu, powstał ambitny i realny program. Najważniejszymi punktami są: inicjowanie zróżnicowanych inwestycji mieszkaniowych (TBS, prywatne inwestycje mieszkaniowe wielorodzinne), transport publiczny przez 7 dni w tygodniu, stworzenie funkcjonalnego klubu seniora oraz wsparcie inicjatyw organizacji pozarządowych związanych z ofertą skierowaną dla seniorów, dostosowanie obiektów do potrzeb osób starszych i osób z niepełnosprawnością, uatrakcyjnienie oferty dla dzieci między innymi poprzez powołanie Uniwersytetu Dziecięcego, wspieranie ludzi młodych na rynku pracy, dążenie do powołania Inkubatora Przedsiębiorczości, wsparcie organizacji pozarządowych oraz instytucji w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, doposażenie szkół, pracowni dydaktycznych i innowacyjne zajęcia dodatkowe, bogata oferta kulturalna i atrakcyjne formy spędzania czasu w przestrzeni miasta, wsparcie finansowe dla klubów sportowych, rozwój turystyki, która przyniesie pieniądze miastu i Mieszkańcom, budżet zadaniowy na budowę i remont dróg – stworzenie programu remontów i budowy dróg z perspektywą wieloletnią, ścieżki rowerowe w mieście, rozwój inwestycji biznesowych, wsparcie istniejących przedsiębiorstw i pomoc w rozwijaniu oraz zakładaniu nowych, dofinansowanie do ekologicznych systemów ogrzewania, konsultacje społeczne najważniejszych projektów, ławki nowej generacji z Wi-Fi i możliwością ładowania telefonu.

 

Na to potrzebne są ogromne pieniądze. Skąd je wziąć?

Tak, to prawda. Trzeba dążyć do zwiększenia przychodów miasta poprzez inwestycje w przedsiębiorczość. Poza tym, trzeba bardziej skutecznie sięgać po środki zewnętrzne, szczególnie unijne. I wreszcie, każdą złotówkę przed wydaniem należy kilkakrotnie obejrzeć, żeby wydatki szły na realizację potrzeb mieszkańców, a nie na sprawy mało ważne.

 

Jak ocenia Pan kampanię prowadzoną przez obecnego burmistrza Mariusza Kędzierskiego?

Nie chcę wypowiadać się na ten temat. Przyjął określoną strategię i ją realizuje. Niech mieszkańcy ocenią, na ile im się to podoba. Ja staram się koncentrować na swoich działaniach. Ważniejsza jest inna kwestia. Proszę porównać program pana Kędzierskiego zaproponowany przed pierwszą z tym, który pokazał przed drugą turą. W ocenie wielu mieszkańców, z którymi rozmawiamy, dokumenty te różnią się. Na przykład, w ostatnim czasie kilkakrotnie zmieniał zdanie w sprawie terenu po jednostce wojskowej przy ulicy Biskupiej czy kamienicy przy Grudziądzkiej 36. Chełminianie uważają, że są to chwyty czysto marketingowe, które obniżają jego wiarygodność.

 

Co chciałby Pan powiedzieć mieszkańcom Chełmna przed niedzielnym głosowaniem?

W niedzielę dokonamy wyboru między tym, co już było i jest, a tym, co może się wydarzyć. Tylko zmiana daje szanse na rozwój! Chełmno ma szansę stać się nowoczesnym, europejskim miastem, wygodnym do życia, rozwijającym się na miarę potencjału i możliwości, w którym dba się o potrzeby mieszkańców. Stworzyliśmy program ambitny, ale realistyczny. I przede wszystkim, chcemy go realizować w stałym dialogu z Mieszkańcami.

Dlatego zwracam się do tych, którzy na mnie głosowali - dziękuję i proszę o ponowne głosowanie.   Tych, którzy nie głosowali w pierwszej turze, zachęcam do pójścia na drugą. To ostatnia szansa, żeby oddać głos na preferowanego przez siebie kandydata. Wierzę, że to ja nim jestem, także w opinii ludzi młodych, którzy mają potencjał i mogą zrobić różnicę. Młodzi, pokażcie, że Wy też decydujecie! Wiem, że tak jest, bo na co dzień pracuję z młodymi. Wyborcom pana Michała Majewskiego powiedziałbym, żeby głosowali zgodnie w własnym sumieniem. Głosując na swojego kandydata, oczekiwali zmiany. W chwili obecnej, jestem jedynym kandydatem, który taką zmianę gwarantuje.

 

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia!

Dziękuję oraz pozdrawiam Wszystkie Mieszkanki i Wszystkich Mieszkańców!  

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

Wanda Wanda

8 3

Zagłosuje na Pana Mikiewicza, nasze miasto potrzebuje nowej energi i pomysłów. 18:09, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

realistarealista

2 4

Wszystko to puste frazesy, utarte slogany marketingowe. Jeżeli liderem ugrupowania jest Starosta, to jestem pełen obaw i nie chciałbym, aby podobnie jak powiat zarządzane było miasto. 18:25, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do realistado realista

5 1

A czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
Obecny burmistrz ma 4 radnych , Mikiewicz ma 5 radnych a starosta ma 6 radnych.
Teraz realista zakumał? 21:40, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

komentatorkomentator

2 4

oj chyba puszczają nerwy - coraz bardziej negatywna kampania, a w zakresie planów znów same ogólniki. A propo głosowania - pod wzlędem ilości głosów na 1 miejscu zdecydowanie 2001, na 2 komitet burmistrza, a dopiero na 3 komitet Mikiewicza
23:04, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

3 0


https://swiecie24.pl/pl/fotorelacje/inne/protest-pod-swieckim-sadem/2360,1 15:44, 01.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChelminkaChelminka

3 1

Pan Artur Mikewicz będzie Burmistrzem CHELMNA 18:44, 02.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

realistarealista

1 3

...ty za to kumasz jak ropuch 20:49, 04.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NikoldeonNikoldeon

1 0

Teraz ustępujący Burmistrz wespół z rodziną Burków będzie aktywniej "zagrzewał" (czyt.psuł) atmosferę świeczkami pod sądami Świecia i Chełmna. CHMWD i nareszcie "chłopcy z boiska" poza magistratem. 14:26, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone