Zamknij
REKLAMA

Ergonomiczne meble biurowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

09:31, 20.04.2022 | materiał partnera

Aby być jak najbardziej wydajnym w pracy, należy pamiętać o kilku kwestiach. Jest to przede wszystkim pełne skupienie i wyłączenie wszelkich rozpraszaczy. Poza tym ważne jest to, aby robić okresowe przerwy, dobrze się nawadniać i zadbać o zdrowe i zbilansowane posiłki. Coraz większą rolę pełni jednak to, czym się otaczamy. Funkcjonalne meble pomagają nam lepiej się zorganizować i należycie wypełniać obowiązki. Czy słyszałeś już o ergonomicznych meblach do biura? Jeżeli nie, to koniecznie zapoznaj się z korzyściami, które dają w każdej w firmie. 

Meble gabinetowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Czy tanie meble biurowe to dobre rozwiązanie? Otóż jak może okazać się niekonicznie, zwłaszcza jeżeli chodzi o zyski w Twojej firmie. Meble pracownicze odgrywają bardzo dużą rolę w funkcjonowaniu biura i powinien wiedzieć to każdy pracownik oraz przełożony. Klasyczne biurka występujące w tradycyjnej formie nie zawsze będą odpowiednim elementem, zwłaszcza podczas 8-godzinnej pracy każdego dnia. Po pewnym czasie pracownik może odczuwać silny dyskomfort, a co za tym idzie, jego wydajność spada. Do tego dochodzą problemy związane ze zwolnieniami lekarskimi z powodu bólu kręgosłupa i ewentualnej rehabilitacji. W prosty sposób można zażegnać takie sytuacje — kupując systemy mebli biurowych, które są ergonomiczne. 

Jak zachować zdrowie pracując w biurze?

Zachowanie zdrowia pracując w biurze to oczywiście nie tylko kwestia dobrze dobranych mebli, lecz jest to obowiązkowy punkt. Biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu, ścianki działowe, krzesła obrotowe z licznymi regulacjami to tylko przykład wyposażenia, które powinno znaleźć się w każdym nowoczesnym biurze. To również element, który możemy zakupić, jeżeli zastanawiamy się nad wyposażeniem biura domowego. 

Oprócz tego warto pamiętać, że po mniej więcej każdej godzinie spędzonej przed biurkiem powinniśmy zrobić sobie krótką przerwę, w trakcie której wykonujemy różne ćwiczenia. Nawet najprostsza aktywność jak przysiad, skłony, czy wymachy ramion pozwoli utrzymać zdrowie pracownika na dobrym poziomie w dłuższej perspektywie czasowej. 

Najnowocześniejsze miejsca pracy oferują zatrudnionym bieżnie biurowe, rowery treningowe biurowe, platformy balansujące i wiele więcej. Takie produkty znajdziesz na: https://www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja/meble-do-siedzenia/aktywne-siedzenie

Ergonomiczne krzesła do biura – inwestycja w potencjał firmy

Wizytówką każdej firmy są lady recepcyjne i biuro obsługi klienta. To tam klienci załatwiają swoje ważne sprawy. Dla pracowników najważniejszą kwestią jest jednak biuro i jego wyposażenie. Pierwszym elementem, z którym do czynienia ma każdy pracownik jest oczywiście krzesło biurowe. Ergonomiczne krzesło do biura musi spełniać kilka istotnych warunków. Przede wszystkim jest to regulacja. Im więcej parametrów użytkownik jest w stanie dostosować do indywidualnych cech, tym lepiej. Regulacja wysokości to już standard. Oprócz tego przydatnym narzędziem jest regulacja kąta nachylenia oparcia, regulacja podłokietników oraz głębokości siedziska. Ruchomy zagłówek oraz podparcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa to równie istotny element wyposażenia krzesła ergonomicznego. Jeżeli naprawdę chcemy zadbać nie tylko o wygodne, ale i zdrowie pracownika, który nie będzie zmęczony i obolały po długim przesiadywaniu przed komputerem to musimy zainwestować w dobre krzesło biurowe. 

Ergonomiczne krzesła znajdziesz na: https://www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja/meble-do-siedzenia/krzesla-siodlowe

Ergonomiczne biurka

Kolejnym elementem są oczywiście biurka. Nowoczesne biura w różnej kolorystyce pozwalają pracować w przyjaznych warunkach. Obecne meble w boxach pracowniczych, czy w sali konferencyjnej, podobnie jak fotele cechują się regulowaną wysokością. Za pomocą jednego przyciska w dowolnym momencie, użytkownik może zmienić pozycje blatu i przejść np. do pracy na stojąco. Jest to dla człowieka o wiele korzystniejsza pozycja niż siedzenie, gdyż nie obciąża aż tak aparatu ruchu i kręgosłupa. 

Jeżeli liczba stanowisk w biurze jest wysoka to bardzo dobrym pomysłem, są ścianki działowe. Pozwalają one oddzielić się od sąsiada i najczęściej izolują również dźwięk. Mogą także pełnić funkcję tablicy, do której można przypinać pinezki z karteczkami zawierającymi ważne informacje. 

Meble takie jak biurka to tylko jeden z elementów wyposażenia każdego biura. Wśród nich znajdują się także regały, szafki, półki i wiele innych. Sam układ poszczególnych segmentów może zapewnić komfortowe użytkowanie przestrzeni biurowej. 

Stwórz przyjazne miejsce pracy i zrób to kompleksowo

Nowoczesne biuro to przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, lecz nie tylko. To komfort, wygoda, bezpieczeństwo i dobre pierwsze wrażenie. Aby ułatwić korzystanie z biura, należy odpowiednio dobierać jego wyposażenie. Tylko wtedy efektywna praca będzie możliwa do osiągnięcia. Przyjazne miejsce pracy obejmuje o wiele więcej niż tylko dobry wizerunek firmy. To także zadowolenie pracowników, lepsze wyniki firmy, mniej zwolnień lekarskich. 

Sprawdź maty pod krzesła na: https://www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja/meble-do-siedzenia/maty-pod-krzesla

Aby zadbać o odpowiednie wyposażenie firmy, musimy zadziałać kompleksowo. Ważna jest nie tylko aranżacja miejsca pracy, lecz także kuchni, open space, czy jadalni. Istotne jest także zadbanie o detale — wygodne łazienki, dużo światła dziennego oraz rośliny. Każdy z tych elementów to inwestycja w pracowników, którzy dbają o rozwój i wyniki firmy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%