Zamknij
REKLAMA

Alergik w hotelu

00:00, 22.10.2021 | materiały partnera

Alergicy potrzebują niepowszednich warunków do codziennego, komfortowego funkcjonowania. Największe znaczenie ma to w przypadku osób, które nie tolerują kurzu i roztoczy. Potrzebują one wzmożonej czystości we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywają. Dla hotelu lub pensjonatu, do którego melduje się alergik, może to być szczególnym wyzwaniem.

Czystość w hotelu

Niepodważalna jest konieczność sterylnej wręcz czystości w każdym z pokoi hotelowych, w których to goście spędzają najwięcej czasu. Wyczulenie serwisu sprzątającego na wycieranie kurzu w newralgicznych miejscach – szafki, kaloryfery, drzwi, stoliki – to obecnie konieczność. Cyklicznie można także poddawać łóżkowe materace naświetlaniu UV, które skutecznie walczy z roztoczami. Naszym pracownikom możemy jednak pomóc w dbaniu o higieniczną czystość na kilka sposobów.

Wyposażenie pokoju hotelowego

Na początku warto zadbać o meble do przechowywania, które ułatwią sprzątanie personelowi. Szafy z zabudową po sam sufit oraz szafki łazienkowe, które ciągną się aż do podłogi, będą idealnym rozwiązaniem. To właśnie kafelki pod sprzętami na nóżkach oraz górne półki mebli narażone są na największą ilość kurzu, który najpewniej zostanie, przez szybkie tempo sprzątania całego pokoju, pominięty.

Unikanie dużej ilości dywanów, dywaników łazienkowych, materiałowych serwet na stolikach i ciężkich zasłon również może okazać się bardzo pomocne. Szczególnie jeśli nie jesteśmy w stanie dopilnować ich częstego czyszczenia – także na mokro.

Poduszki i pościele antyalergiczne, których myśl technologiczna sprawia, że roztocza kurzu domowego nie rozwijają się w takim tempie jak na tradycyjnych odpowiednikach, będzie już dużym ukłonem w stosunku do osób, borykających się z uczuleniami.

Profesjonalne pranie przemysłowe

Najważniejszym elementem w przyjmowaniu osób z alergiami będzie szczególna dbałość o czystość pościeli. Sterylną wręcz higienę mogą zagwarantować jedynie profesjonalne pralnie przemysłowe. Żory, Rybnik, Wodzisław Śląski oraz Racibórz to miasta najczęściej obsługiwane przez firmę Green Wash. Oferuje ona swoim klientom usługi prania na bardzo wysokim poziomie, które uwzględniają potrzeby alergików. Dzieje się to za sprawą właściwie przygotowanych parametrów prania, ale nie tylko…

Istotny w całym procesie jest także sposób dostawy wypranej bielizny pościelowej. Standardowe pralnie sprowadzają tu swoją rolę do przekazania tkanin klientowi w oznaczonych workach. Profesjonalne pracownie dbają o to, by proces pakowania odbywał się w sterylnych warunkach, a paczki były zamykane hermetycznie. Green Wash (https://www.greenwash.com.pl/) stawia dodatkowo na własny transport, co sprawia, że idealnie wyprane produkty trafią wprost do rąk klienta. Przewóz w regularnie czyszczonych furgonetkach zapewnia sterylność prania.

Konkluzja

Decydując się na uwzględnienie potrzeb klientów z alergiami, musimy postawić na konkretne i sprawdzone działania – szczególnie jeśli chcemy wykorzystać te kwestie w formule marketingowej. Rozważmy więc jak zorganizować nasz hotel, przeszkolić personel i którą pralnię wybrać, by osiągnąć najlepsze rezultaty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%