Zamknij
REKLAMA

Jak szybko stworzyć stronę internetową? Kreator www

11:48, 04.10.2021 | materiały partnera

Dość powszechne, choć co najmniej od kilku lat nieaktualne, jest przekonanie, że stworzenie strony www wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności. Oczywiście, kreowanie witryny od podstaw za pomocą html jest dość skomplikowane i czasochłonne, jednak wielu dostawców usług internetowych oferuje za niewielką opłatą naprawdę dobre narzędzia do tworzenia stron. Takie kreatory www pozwalają szybko zbudować własną witrynę, a niekiedy nawet sklep internetowy. Nie trzeba przy tym posiadać żadnej wiedzy na temat programowania czy nawet działania hostingu. Wystarczy nieco wolnego czasu i dobra wola.

Dlaczego tworzenie stron z kreatorem www jest łatwe?

Dobry kreator stron www to narzędzie, które zostało stworzone po to, żeby umożliwić tworzenie własnych stron internetowych tym osobom, które nie mają wystarczającej wiedzy i doświadczenia, żeby zrobić to od podstaw.

Kreator bazuje na szablonach stworzonych przez specjalistów. Szablony te można modyfikować pod względem wizualnym oraz treściowym. Użytkownik dobiera odpowiadające mu kolory i odcienie, a także wstawia dowolne zdjęcia, grafikę i pola tekstowe. W ten sposób bardzo łatwo można stworzyć stronę internetową kompatybilną pod względem designu z logo czy gamą barwną charakterystyczną dla firmy użytkownika, czy jego marki osobistej.

Jak działa dobry kreator stron www?

Najlepsze na rynku narzędzia do tworzenia stron www to kreatory modułowe. Tworzenie dowolnej witryny opiera się na metodzie składania jej z gotowych modułów dostępnych dla użytkownika w bazie usługodawcy. Takie sekcje zawierają:

  • tekst;
  • grafikę;
  • nagłówki;
  • przyciski;
  • formularze;
  • mapy.

Chcąc np. umieścić na swojej stronie zdjęcie z krótkim opisem obok, użytkownik wybiera moduł, w którym jest miejsce przeznaczone na dowolną grafikę i dowolny tekst. Po umieszczeniu go w wybranym miejscu modyfikuje obszar grafiki, dodając własne zdjęcie oraz edytuje pole tekstowe. Analogicznie postępuje w przypadku innych sekcji.

Warto podkreślić, że niektórzy usługodawcy, starając się maksymalnie ułatwić i przyspieszyć pracę klientom, korzystają z najprostszej z możliwych metod, tj. przeciągnij-upuść. Użytkownik po prostu przeciąga dostępne moduły na pole swojej strony w wybrane miejsce. Jeśli uzna, że rozmieszczenie nie jest zadowalające, w łatwy sposób może je przemodelować do właściwego layoutu.

Jak wybrać odpowiedni kreator www?

Dostawcy usług, którzy mają w swojej ofercie kreator stron, zwykle dają użytkownikowi możliwość wyboru odpowiedniej dla niego opcji. Jeśli jesteśmy zainteresowani stworzeniem prostej witryny informacyjnej z niewielką ilością podstron, zwykle wystarczy nam wersja podstawowa, najtańsza.

Bardziej rozbudowane i zindywidualizowane strony mogą wymagać zaawansowanych rozwiązań, np. dużej ilości podstron czy możliwości dokonania zmian w kodzie html. Niezależnie od przeznaczenia naszej strony, pewne warunki muszą być zachowane zarówno w najtańszej, jak i najdroższej usłudze. Będą to m.in.:

  • responsywność strony – witryna powinna być dopasowana zarówno do formatu komputerowego, jak i ekranu tabletu czy smartfona;
  • możliwość połączenia strony z popularnymi mediami społecznościowymi;
  • formularz kontaktowy – taka forma kontaktu jest wybierana bardzo często, zwłaszcza w przypadku firm, dlatego nie powinno jej zabraknąć na stronie.

Jeśli istotna jest dla ciebie również faktyczna lokalizacja, przydatnym narzędziem będzie możliwość skorzystania z mapy.

Sklep internetowy z kreatorem stron? Dlaczego nie?

Świetną propozycją niektórych dostawców usług internetowych jest możliwość nabycia dostępu do kreatora e-commerce. Taka opcja daje użytkownikowi szansę stworzenia własnego sklepu internetowego za stosunkowo niewielką opłatą – dużo mniejszą niż rynkowa cena postawienia sklepu wraz z jego obsługą.

Z kreatorem, uruchomienie sklepu jest bardzo łatwe. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon, wprowadzić zdjęcia produktów wraz z opisami, a następnie skonfigurować opcje płatności i formy wysyłki. Po wykonaniu tych kilku prostych kroków można zacząć sprzedawać we własnym sklepie online.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%