Zamknij
REKLAMA

Opakowania tkaninowe - wady i zalety

14:34, 01.10.2021 | materiały partnera

Opakowania pełnią bardzo ważne funkcje. Chronią towar przed uszkodzeniami, zapewniają mu odpowiednie warunki przechowywania, a także pełnią funkcje informacyjne oraz marketingowe. Istnieje wiele ich rodzajów, a w poniższym artykule skupimy się na tych wykonanych z tkaniny. Sprawdź jakimi wadami i zaletami charakteryzuje się to rozwiązanie!

Opakowania z tkanin do uniwersalnego użytku 

Nowoczesne opakowania wykonane z tkanin charakteryzują się wszechstronnością zastosowań. Są wykorzystywane w różnych branżach zarówno przemysłowych, jak i rolniczych. Łączą w sobie funkcje praktyczne i estetyczne. Znakomicie sprawdzają się zarówno jako opakowania do magazynu, na czas transportu, jak i do ekspozycji na sprzedażowych półkach. Do tego ostatniego zastosowania warto wybrać modele wyposażone dodatkowo w taśmy, które można zadrukować stosownymi informacjami marketingowymi. Tego rodzaju opakowania z tkanin wykonane są zgodnie z myślą ekologiczną. Surowiec wykorzystywany do ich produkcji może być w całości poddany recyklingowi. Dzięki temu nie zanieczyszczają one środowiska po zużyciu i mogą być wykorzystane ponownie. Ekologiczne opakowania z tkanin są doskonałe do pakowania żywności, gdyż są w stu procentach bezpieczne. Budzą również zainteresowanie świadomych konsumentów dbających o środowisko. 

Rodzaje opakowań wykonanych z tkanin

Istnieje wiele różnych możliwości wykorzystania tkanych opakowań. Jeden z najpopularniejszych typów to worki raszlowe. Są one używane głównie do magazynowania świeżych warzyw i owoców. Są wyposażone w siatkę, która ochrania skryty za nią towar, a równocześnie umożliwia dokładny wgląd w zawartość opakowania i zapewnia świeżej żywności odpowiedni przewiew. Istnieją różne rodzaje opakowań raszlowych. Istnieje możliwość połączenia ich z taśmami lub banderolami z możliwością zadruku. Umożliwia to umieszczenie na nich odpowiednich treści informacyjnych i reklamowych, które są niezastąpione w przypadku wystawiania opakowania na półce sklepowej. Jedyną wadą stosowania siatki raszlowej jest to, że może ona łatwo zaczepić się o coś i przy mocniejszych pociągnięciach ulec rozpruciu. 

Podział opakowań przez wzgląd na zastosowanie

Oprócz rodzajów opakowań przystosowanych do ochrony żywności, można wyróżnić także modele przemysłowe. Należą do nich między innymi siatki do paletyzacji czy też tkane siatki rolnicze do balotów. W celu zapoznania się ze szczegółami na ich temat, zachęcamy do odwiedzin strony internetowej producenta famag.pl. Znajdziesz tam dokładny podział opakowań, a także informacje, do jakiego rodzaju zastosowań nadają się one najlepiej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%