Zamknij
REKLAMA

Piaskarka - jak wybrać najlepszą?

08:57, 29.09.2021 | materiały partnera

Właściwy sprzęt to podstawa w przypadku piaskowania. W końcu to właśnie one sprawiają, że wykonasz pracę na najwyższym poziomie. Dlatego tak ważne jest to, aby urządzenie do piaskowania zapewniało Ci wysoką skuteczność. Sprawdź zatem, jak wybrać najlepszą piaskarkę oraz funkcje, jakie powinna mieć.

Jakie są rodzaje piaskarek?

Wybór piaskarki rozpocznij od postawienia na jej odpowiedni rodzaj. Do wyboru masz kilka możliwości, dlatego na pewno zdecydujesz się na wariant najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb.

Piaskarki kabinowe

Zauważ, że piaskarki kabinowe nie są zbyt mobilne. Jednak dzięki temu umożliwiają obrabianie nawet naprawdę drobnych elementów. Zazwyczaj wykorzystuje się je podczas pracy z przedmiotami od 100 do 300 kg. Dodatkowo ogromnym atutem jest możliwość pracy z różnymi materiałami ściernymi, co jest tak ważne dla Ciebie, gdy chcesz wykorzystywać ten sprzęt w swojej firmie. Wtedy wielozadaniowe urządzenie do piaskowania pozwoli Ci na wykonywanie jeszcze większej liczby zleceń. Takie modele znajdziesz na stronie: blastech.pl

Piaskarki wodne

Ten rodzaj piaskarek jest przede wszystkim stosowany podczas oczyszczania karoserii samochodów, elementów wykonanych z tworzywa sztucznego, a także przy materiałach cienkościennych. Taka piaskarka jest też dość łatwa w obsłudze, a przy tym bezpieczna. Korzystając z nowoczesnych modeli, możesz również pracować w trybie sucho-mokrym. Pamiętaj także, że w przypadku piaskarki wodnej ważna jest pojemność zbiornika na ścierniwo. Zazwyczaj przedział zaczyna się od 70, a kończy nawet na 230 litrach.

Piaskarki syfonowe

Jeżeli potrzebujesz naprawdę mobilnego urządzenia do piaskowania lub po prostu szukasz piaskarki do nauki, to postaw na model syfonowy. Taki sprzęt bez problemu przeniesiesz w dowolne miejsce, a przy okazji nie zapłacisz zbyt wiele. Dodatkowo syfonowe piaskarki zbiorniki na ścierniwo — ich pojemność nie jest zbyt duża, ponieważ maksymalnie wynosi 180 litrów. Zwróć też uwagę na to, że w przypadku małych firm najlepiej sprawdzi się piaskarka o mocy ok. 55 barów.

Jakie funkcje powinno mieć urządzenie do piaskowania?

Jeszcze przed wyborem piaskarki, zastanów się nad tym, do jakich prac chcesz ją wykorzystywać. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci ustalić, które funkcje mają dla Ciebie największe znaczenie. Nie wiesz, jakie parametry są najistotniejsze? Zatem koniecznie zwróć uwagę na wymienione przez nas elementy.

Kompresor

Pamiętaj, że kompresor to jedna z najważniejszych rzeczy, decydująca o tym, jak będzie Ci pracować z daną piaskarką. Jeżeli chcesz ją wykorzystywać w firmie, to koniecznie postaw na kompresor ze zbiornikiem o pojemności min. 200 litrów. Wtedy zyskasz gwarancję wydajnej pracy.

Tempo pracy piaskarki

Kolejnym istotnym parametrem piaskarki jest jej tempo w trakcie pracy — najlepiej, jeśli mają 4000-5000 l/m.

Ciśnienie

Podczas pracy z piaskarką bardzo ważne jest to, jakie ciśnienie zapewnia urządzenie. Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się wysokowydajne kompresory śrubowe o ciśnieniu przynajmniej 6 barów. Takie parametry sprzętu na pewno wpłyną pozytywnie na tempo oraz skuteczność w trakcie pracy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%