Zamknij
REKLAMA

Czy wszystkie pożyczki pozabankowe wyglądają tak samo?

15:01, 22.09.2021 | materiały partnera

Do wyboru masz tak wiele ofert pożyczek, że z pewnością trudno jest Ci zdecydować się na konkretną. Jednak, gdy przyjrzysz się szczegółom, to bardzo szybko dostrzeżesz istotne różnice. Zazwyczaj dotyczą one kwoty pożyczki oraz warunków spłaty, bądź tego jak łatwo dany podmiot pożycza pieniądze. Sprawdź, czym zazwyczaj różnią się między sobą poszczególne produkty instytucji pozabankowych.

Czym różnią się pożyczki pozabankowe?

Choć na pierwszy rzut oka może Ci się wydawać, że wszystkie lub większość ofert pozabankowych wygląda podobnie, to po zapoznaniu się ze szczegółami dostrzeżesz sporo różnic. To właśnie one odpowiadają za to, czy ostatecznie będziesz zadowolony z wybranej oferty. Dlatego dowiedz się, czego zazwyczaj dotyczą te rozbieżności.

Miejsce zawarcia umowy

Jedną z najważniejszych różnic pomiędzy poszczególnymi instytucjami pozabankowymi, jest miejsce, gdzie może dojść do zawarcia umowy. Bocian Pożyczki działa wyjątkowo sprawnie, ponieważ do zawarcia umowy wystarczy kontakt na infolinii, spełnienie formalności, a miejscem złożenia podpisu pod gotową umową jest Twój dom, w którym pojawi się przedstawiciel firmy.  Dzięki temu możesz załatwić wszystkie formalności wygodnie, bez wychodzenia z domu. Nie wszystkie firmy zapewniają Ci taką możliwość, więc koniecznie zwróć na to uwagę.

Kwota pożyczki

W zależności od instytucji finansującej możesz skorzystać z pożyczek sięgających różnych kwot. Najwięcej znajdziesz ofert, które dotyczą niewielkich sum do 5 tys. zł. Jednak wybrane firmy zapewnią Ci jeszcze większy zastrzyk finansowy. Zwróć uwagę na ten fakt, a z łatwością dopasujesz konkretną ofertę do Twoich potrzeb lub możliwości spłaty. 

Zauważ, że większość instytucji pozabankowych ma strony internetowe, gdzie łatwo sprawdzisz, jaką kwotę możesz otrzymać, ile w takim przypadku może trwać spłata, a także, ile za to ostatecznie zapłacisz. W ten sposób podejmiesz przemyślaną decyzję.

Sposób otrzymania pieniędzy

Kolejną istotną różnicą między poszczególnymi ofertami pozabankowymi, jest sposób, w jaki otrzymasz pieniądze. Bardzo często możesz sam zdecydować, jaka forma jest dla Ciebie wygodniejsza. Większość firm preferuje przelewy bankowe, choć może to okazać się problemowe, jeśli zależy Ci na szybkiej gotówce, a jest np. weekend, święta lub po prostu wolisz posługiwać się pieniędzmi w tradycyjnej formie. Dlatego niektóre instytucje stawiają na bezpośredni kontakt. W takim przypadku pieniądze otrzymasz od przedstawiciela tej firmy – zazwyczaj trwa to zaledwie jeden lub dwa dni.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%