Zamknij
REKLAMA

Pierwsze puzzle dla dzieci - jak wybrać odpowiednie?

09:24, 21.09.2021 | materiały partnera

Układanie puzzli to nie tylko doskonała zabawa, ale i sposób na rozwój nowych umiejętności dziecka. A przecież każdy doskonale wie, że nie ma nic lepszego, niż nauka przez czynności, które sprawiają czystą frajdę. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę wybierając pierwsze puzzle dla dzieci. 

Kto z nas nie lubił w dzieciństwie układać puzzli? Chyba każdemu sprawiało to zawsze ogromną frajdę. Szczególnie jeśli były to ciekawe puzzle z interesującym obrazkiem. Jeśli chodzi o proste zabawki edukacyjne, puzzle bez wątpienia możemy zaliczyć do grupy jednych z najlepszych takich gadżetów. Dzięki zabawie nimi dziecko uczy się wielu rzeczy i rozwija swe zdolności manualne. Jakie puzzle powinniśmy wybrać, jeśli kupujemy je dla malucha po raz pierwszy? 

Układanie puzzli — od kiedy?

Układanie puzzli to jedna z najbardziej rozwojowych zabaw. Uczy koncentracji oraz dopasowywania i rozróżniania kształtów. Doskonale działa także na kształtowanie umiejętności motorycznych. Z tego też powodu nawet dla małych dzieci, puzzle mogą stanowić świetny sposób na sprawne rozwinięcie wielu zdolności.

Puzzle dla dzieci warto kupić już w okolicy pierwszego roku życia. To doskonały czas na wprowadzenie takich nowych zabaw edukacyjnych. Oczywiście najważniejsze jest jednak to, aby dopasować poziom trudności układanek, do wieku oraz stopnia rozwoju malucha. W przypadku dzieci indywidualne podejście jest kluczowe. Ważne, aby maluch mógł je układać samodzielnie, tak aby jednocześnie sprawiało mu to radość, uczyło go nowych rzeczy. Nie ma natomiast nic gorszego niż frustracja. A może się ona łatwo narodzić przy nieodpowiednio dobranych puzzlach. 

Jaki rodzaj puzzli wybrać dla malucha?

Puzzle dostępne są obecnie w wielu różnych wariantach. Na https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/puzzle.html znajdziemy duży wybór układanek. Oczywiście najwięcej tych tradycyjnych, czyli kartonowych. Na pierwsze, warto wybrać puzzle składające się z maksymalnie 4 dużych elementów. Dzięki temu ułożenie obrazka będzie wyzwaniem do przejścia. 

Duże puzzle podłogowe mogą być też wykonane z innych materiałów. Doskonale sprawdzą się na przykład puzzle drewniane. Przetrwają nawet największą dziecięcą fascynację i mogą służyć wielu pokoleniom. Dużą popularnością cieszą się także puzzle wykonane z dobrej jakości tworzyw sztucznych. 

Wybierając puzzle, powinniśmy kierować się także tym, co właściwie przedstawiają. Dużą zachętą do dalszej zabawy będzie dla malucha kolorowy obrazek, najlepiej taki, na którym znajduje się coś, co zna i lubi. Puzzle przedstawiające ulubione postaci z bajek takich jak My Little Pony, Świnka Peppa, a u starszych dzieci Star Wars, czy Superman będą strzałem w dziesiątkę. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%