Zamknij
REKLAMA

Profesjonalny sprzęt do pralni przemysłowej - poznaj najważniejsze maszyny pralnicze

09:24, 14.06.2021 | materiały patnera

Rynek usług pralniczych w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Polacy chętnie korzystają z profesjonalnych pralni, zyskując w ten sposób większą wygodę na co dzień i oszczędzając mnóstwo czasu. Zanosząc ubrania do zewnętrznego punktu usługowego nie musimy martwić się o ich czystość, prasowanie i składanie – a jak doskonale wiemy te czynności są jednymi z najbardziej czasochłonnych prac domowych. Ponieważ pralnie wodne i chemiczne to obiekty pożądane w każdym większym mieście, coraz więcej osób interesuje się uruchomieniem własnego biznesu w tej branży. Jednym z czynników niezbędnych do tego, by pralnia odniosła sukces, jest dobór odpowiedniego wyposażenia. Osoby, które profesjonalnie zajmują się pralnictwem, wdrażają w swoich pralniach kolejne innowacje technologiczne zapewniające jeszcze lepszą skuteczność odświeżania tekstyliów. W dalszej części artykułu omówimy to szczegółowo.

Pralnice przemysłowe

Pralnie odzieży w profesjonalnej pralni odbywa się przy użyciu wysoce wyspecjalizowanych urządzeń. Szybką realizację zleceń zapewniają maszyny charakteryzujące się mocną, wytrzymałą konstrukcją, niskimi wartościami zużycia energii oraz nowoczesnym systemem sterowania. Pralnice przemysłowe (nazywane popularnie pralkami przemysłowymi lub pralko-wirówkami) to w pełni zautomatyzowane, bardzo wydajne urządzenia przeznaczone do realizacji całego cyklu operacji: prania wstępnego, prania zasadniczego, płukania oraz wirowania końcowego. Pralka przemysłowa jest przystosowana do prania wodnego i odwadniania bielizny oraz innych wyrobów tekstylnych, dlatego stanowi niezbędną maszynę w każdej pralni działającej na szeroką skalę. Nowoczesne pralnico-wirówki mają bardzo rozbudowane cykle robocze, a udział człowieka w ich obsłudze sprowadza się jedynie do umieszczenia wsadu w komorze urządzenia, wyboru odpowiedniego programu i uruchomienia maszyny. Niektóre dostępne na rynku modele pralnic przemysłowych mogą wykonywać swoją pracę nawet kilka godzin bez żadnych przerw.

Suszarki przemysłowe

Innym rodzajem maszyn niezbędnych w pralni przemysłowej są urządzenia przeznaczone do suszenia materiałów po praniu. Proces ten jest realizowany w wysokowydajnych i bardzo nowoczesnych suszarkach przemysłowych. Profesjonalne suszarki do ubrań gwarantują najszybszy czas suszenia, niskie zużycie energii oraz bezpieczeństwo i skuteczność obróbki różnorodnych artykułów. Suszarki przemysłowe to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające maksymalnie skrócić czas odświeżania wyrobów tekstylnych w pralni. Wiele spośród produkowanych obecnie modeli posada zaawansowane systemy kontroli przepływu powietrza, zapewniające maksymalną wydajność procesu. Niektóre suszarki posiadają także funkcję kontroli temperatury oraz ochrony materiału przed zagnieceniami. Na rynku dostępne są uniwersalne suszarki przemysłowe przeznaczone do bardzo szerokiej gamy tekstyliów, dlatego bez problemu można znaleźć wariant dostosowany do wymagań różnych rodzajów włókien.

Magle przemysłowe

Jak wspomniano już wcześniej, profesjonalne pralnie oferują usługę kompleksową, obejmującą nie tylko pranie, lecz także prasowanie wypranych ubrań. Wyjątkowo wysoką wydajność prasowania umożliwiają magle do pralni. Są to zaawansowane technologicznie maszyny sterowane za pomocą wbudowanego weń układu elektronicznego. Magle przemysłowe, podobnie jak pralnico-wirówki i specjalistyczne suszarki do ubrań, są przystosowane do pracy ciągłej, dlatego idealnie sprawdzają się w zakładach obsługujących klientów komercyjnych. Nowoczesne magle przemysłowe zapewniają możliwość efektywnego i całkowicie bezpiecznego wygładzania zagnieceń powstałych w trakcie prania i suszenia. Zastosowana w nich jednostka sterująca automatycznie dostosowuje parametry pracy urządzenia do określonego asortymentu, zapewniając znaczny wzrost wydajności wykańczania. Zastosowanie magli pozwala zoptymalizować proces prania wyrobów płaskich, a co za tym idzie maksymalnie zwiększyć moc przerobową pralni.

Składarki do ubrań

Bardzo użytecznymi maszynami stosowanymi w niemal wszystkich pralniach działających na dużą skalę są automatyczne składarki do ubrań. Są to urządzenia przeznaczone do składania wzdłużnego i/lub poprzecznego bielizny płaskiej po wyprasowaniu jej za pomocą magla. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w funkcję automatycznego układania ubrań, co jeszcze bardziej zwiększa wydajność pracy. Profesjonalne składarki do ubrań potrafią składać wszystkie sztuki bielizny bez względu na ich rozmiar. Niekiedy składarki wchodzą też w skład tzw. tuneli pralniczych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%