Zamknij
REKLAMA

Drewniana podłoga - dlaczego warto nią wybrać?

00:00, 27.05.2021 | materiały partnera

Rynek architektoniczny, w tym oferta pozycji podłogowych, rozwija się w ostatnich latach wyjątkowo prężnie. Sklepy proponują nam modele wykonane z różnych tworzyw, o nieoczywistym wyglądzie i inspirowane duchem mody. Nam, domownikom, zależy jednak przede wszystkim na trwałości posadzki, jej estetyce oraz łatwości utrzymania. Dlatego właśnie dokonując wyboru najodpowiedniejszej podłogi, należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z jakiego została wykonana, ale także jego właściwości. Przeglądając oferty producentów, podstawową i konieczną do sprawdzenia alternatywą jest podłoga drewniana.

Główne zalety drewnianej podłogi

Piękno drewnianych podłóg od lat łączy tradycję z nowoczesnym podejściem do wystroju wnętrz. Naturalność i dowolność w wyrażaniu charakteru pomieszczeń sprawiła, że te właśnie propozycje, stały się jednymi z najbardziej docenionych wśród dekoratorów. Drewniane deski można stylizować według własnego pomysłu. Popularnym przykładem projektu jest przyciemnienie barwy drewna, poprzez zastosowanie impregnacji olejem. Stosując tego typu tworzywo, bez przeszkód możemy przemalować podłogę na wybrany przez nas kolor. Przy odpowiedniej ochronie, posłuży nam ona przez wiele lat, zachowując przy tym swój naturalny, efektowny wygląd. Jakie podłogi do nowoczesnego domu więc wybrać?

O zdrowiu

Życie zgodnie z naturą ma dla nas coraz większe znaczenie. Cenimy wszystko, co napawa nas dobrym samopoczuciem i to właśnie dostrzegamy w drewnianych podłogach. Niewiele osób wie jednak, że tworzą one jednocześnie dla naszych pomieszczeń osobliwy mikroklimat. Dzięki swoim zdolnościom, wchłania z powietrza nadmierną ilość wody, a w trakcie suchych pór roku, oddaje ją kiedy poziom wilgoci spada. To nie wszystko! Drewno samoistnie jonizuje powietrze, oddycha i nie elektryzuje się. Co ważne dla alergików, związki przez nie wydzielane pozostają naturalne, a więc nie przyciągają kurzu. Wybierając podłogi wykonane z tego tworzywa, mamy także gwarancję izolacji termicznej pomieszczenia oraz izolację elektryczną i akustyczną. Wszystkie te aspekty zostają oczywiście zachowane przy wyborze wysokiej jakości materiału. W tym celu należy zaufać sprawdzonemu producentowi, o czym część z nas niestety zapomina. Nie warto lekceważyć tej decyzji! Pamiętajmy, że raz wybrana podłoga, ma służyć nam przez bardzo długie lata. Z naszej strony polecamy parkiet.pl - podłogi drewniane.

Minusy drewnianej podłogi

Jakość w większości przypadków musi równoważyć się z ceną zakupu. Podobnie jest w tej sytuacji: cena jednego metra kwadratowego wyniesie nas 60zł lub więcej. Decydując się na drewnianą podłogę, musimy pamiętać także o konieczności jej renowacji. Najlepszą metodą konserwacji jest cyklinowanie, ale nie wyklucza się innych, nieco prostszych zabiegów. Wobec wszystkich zalet, zwolennicy podłóg drewnianych nie przestają doceniać ich walorów i radzą sobie sprawnie z drobnymi przeciwnościami.

Naturalnie piękne drewniane podłogi doskonale sprawdzają się w klasycznych wnętrzach i świetnie potrafią podkreślić ich charakter. Ten rodzaj powierzchni wymaga cyklicznej odnowy, ale biorąc przy tym pod uwagę jej długą żywotność na tle innych, nie stanowi to większej przeszkody. Okresowe zabiegi pozwolą nam cieszyć się wspaniale wyglądającą podłogą nawet kilkadziesiąt lat.

Na etapie przygotowań do remontu, pewnie każdy z nas rozważał także wybór współczesnego, nowatorskiego stylu dla mieszkania. Nic dziwnego! Najważniejsze, to dobrze czuć się w swoim wnętrzu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%