Zamknij
REKLAMA

Jaki materac kupić w Grudziądzu?

00:00, 16.04.2021 | materiały patnera

Codzienny sen ma ogromne znaczenie w kontekście zdrowia, poprawnego funkcjonowania organizmu i regeneracji. Na dobry i zdrowy sen wpływa wiele różnych czynników - zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Jednym z ważniejszych aspektów w tym kontekście jest wygodny, naprawdę komfortowy materac. To właśnie powierzchnia do spania może korzystnie wpłynąć na jakość snu.

Rodzaje materacy do wyboru

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego materaca, jest jego rodzaj. Chodzi tutaj o typ wypełnienia, czyli o wkład. W sklepach można znaleźć następujące typy materacy:

  1. Materace piankowe, które są lubiane przez wielu użytkowników. Takie modele materacy wykonane są z nowoczesnego materiału, czyli pianki poliuretanowej. We wkładzie materaca piankowego mogą znajdować się różne rodzaje pianek, na przykład termoelastyczna (zapewnia miękkość, poczucie otulenia, dopasowuje się do ciężaru i ciepła ciała), wysokoelastyczna (sprężysta, elastyczna, trwała), pianka FloFoam (ma właściwości termoregulacyjne i chłodzące), Fusion (elastyczna, komfortowa pianka hybrydowa, zapewniająca 7 stref twardości w materacu), a także pianka lateksowa (antyalergiczna i antybakteryjna). 
  2. Materace sprężynowe, które także cieszą się popularnością. Obecnie na rynku dostępne są dwa typy takich materacy, czyli modele sprężynowe kieszeniowe i sprężynowe multipocket - różnią się one elastycznością punktową, a większą mają modele multipocket. Materace sprężynowe obecnie są bardzo nowoczesne, ponieważ w każdej kieszonce znajduje się jedna sprężyna, a to sprawia, że zapewniona jest elastyczność punktowa i kręgosłup jest doskonale popdarty.
  3. Materace hybrydowe, które łączą w sobie cechy modeli piankowych i sprężynowych. Takie materace są bardzo wygodne i komfortowe, doskonałe dla wymagających użytkowników. 

Grudziądz materace na Materacegrudziadz.pl oraz Jaworzno materace na Materacejaworzno.eu to strony, na których można znaleźć wszystkie wyżej wymienione rodzaje materacy, pochodzące od renomowango, szwedzkiego producenta, czyli marki Hilding. Dodatkowo warto poczytać porady specjalistów, dotyczące wyboru najlepszego dla siebie modelu materaca, zawarte na stronie zdrowykregoslup.pl

Komponenty materaca - mają duże znaczenie

Wybierając dla siebie najlepszy materac, warto wziąć także pod uwagę dodatkowe komponenty materaca. Świetnym przykładem jest tutaj mata kokosowa, która jest materiałem antyalergicznym i antybakteryjnym i zapewnia wysoką jakość snu. Dla osób, które lubią spać na twardszym podłożu idealne są modele materacy z sizalem, czyli naturalnym włóknem, podwyższającym twardość powierzchni do snu.

Proponowany model materaca od marki Hilding 

Firma Hilding ma w swojej ofercie naprawdę szeroki wybór różnych typów materacy. Świetnym przykładem jest model Hilding Electro, który posiada następujące cechy charakterystyczne:

  • model zbudowany ze sprężyn multipocket oraz różnych pianek (wysokoelastycznej, termoelastycznej, Fusion, pianki lateksowej), a także sizalu,
  • wysokiej jakości materac z 15-letnią gwarancją,
  • model antybakteryjny, który nie zawiera żadnych szkodliwych substancji dla osób z uczuleniami,
  • materac odwracalny, który może być użytkowany po obu stronach,
  • wysoki poziom higieny zapewniony dzięki specjalnie wyprofilowanym nacięciom we wkładzie materaca, które sprawiają, że jest optymalna cyrkulacja powietrza. 

Zakup takiego materaca to doskonały pomysł dla osób, którym zależy na wysokiej jakości snu, a także na wygodzie i komforcie. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%