Zamknij
REKLAMA

Kody do gier - czym są i jak ich używać?

08:40, 19.11.2020 | materiały partnera

Gry komputerowe to dziś ogromny biznes, który stał się ważną gałęzią przemysłu rozrywkowego. Tysiące tytułów i dziesiątki platform sprawiają, że graczem może być dziś tak naprawdę każdy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można też powiedzieć, że każdy znajdzie tytuł, który w pełni spełni pokładane w nim oczekiwania. Na przestrzeni lat powstało sporo kultowych gier, które do dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem graczy na całym świecie. W większości z nich używać możemy kodów – prostych komend lub kombinacji klawiszowych, które mają wpływ na rozgrywkę. Czym są kody i jak działają? Postaramy się to zaprezentować na przykładzie dwóch bardzo znanych tytułów – gier The Sims 4 i Grand Theft Auto V.

Jak ominąć żmudny grinding?

Duża część gier komputerowych stawia dziś na tak zwany grinding – powtarzalność czynności, która ma przynosić graczowi określone korzyści. Zazwyczaj są nimi monety lub przedmioty, które można wymienić lub wykorzystać w rozgrywce. Wadą tego procesu jest jego czasochłonność i zwyczajna nuda, które zniechęcają gracza. Nic więc dziwnego, że kody pozwalają przyspieszyć albo wręcz ominąć ten proces. Doskonałym przykładem mogą być tutaj kody do gry The Sims 4, które pozwalają chociażby na zdobycie nieskończonej liczby simoleonów – waluty, która obowiązuje w grze. Dzięki wirtualnym pieniądzom możemy kupić przedmioty użytkowe czy elementy wyposażenia, na które musielibyśmy w innym przypadku odkładać godzinami. Gracze doskonale znają ten mechanizm. Kto nigdy godzinami nie budował domu w popularnych Simsach, niech pierwszy rzuci kamień.

Kreuj rozgrywkę na własny sposób

Kody to jednak nie tylko przyspieszenie grindingu – komendy pozwalają bowiem na uzyskanie konkretnych efektów i użytecznej przewagi (np. w formie nieśmiertelności lub umiejętności specjalnych). Przydaje się to zwłaszcza w grach przepełnionych akcją i wyzwaniami, przy których czasem może zwyczajnie zabraknąć nam umiejętności. Wówczas możemy wesprzeć się drobną pomocą kodów, które umożliwią naszej postaci przeżycie trudnych chwil. Dobrym przykładem może być tutaj pełna lista kodów do GTA V, dzięki której możemy stać się nieśmiertelni i niemal wszechpotężni. Twórcy w niektórych przypadkach puszczają oko do użytkownika i pozwalają mu bawić się produkcją na jego własnych zasadach. Czy wszystkie gry oferują kody? Oczywiście, że nie – do sporej części produkcji tworzone są jednak chociażby trainery. Inaczej rzecz się ma w przypadku gier sieciowych, w których próba oszustwa może skończyć się nawet dożywotnim banem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%