Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najlepszy monitoring GPS?

00:00, 28.08.2020 | materiały partnera

Z każdym kolejnym rokiem monitoring GPS staje się integralnym elementem przedsiębiorstw posiadających własne floty.

Trudno się temu dziwić, gdy mamy do czynienia z technologią, która pozwala kontrolować wiele elementów pracy taboru. W tym artykule przedstawimy najważniejsze cechy nowoczesnego monitoringu GPS, które nie ograniczają się do dostępu do aktualnej lokalizacji samochodu, ale również wizualizują poszczególne procesy poprzez wygodny interfejs.

Lokalizator wysokiej jakości

Podstawą jest lokalizator wysokiej jakości. Pozwala bowiem na zlokalizowanie danego pojazdu i jego śledzenie w czasie rzeczywistym. To pozwala poszczególnym podmiotom odpowiedzialnym za zarządzanie flotą na zmianę trasy w dowolnym momencie, gdy zajdzie konieczność uniknięcia korków czy wypadków drogowych. Pozwoli to na wydajniejszą realizację pojedynczego zamówienia konsumenta.

 

Źródło: https://www.verizonconnect.com/pl/rozwiazania/monitoring-gps/

Kontrolowanie paliwa

Firmy, których poszczególne działania realizowane są głównie przez floty, mogą optymalizować swoje budżety poprzez skuteczną kontrolę zużycia paliwa. Aby to zrobić, niezbędny będzie zaprogramowany moduł do odczytu danych eksploatacyjnych pojazdu, które następnie zostaną przeanalizowane przez managera floty. Monitoring może również podsumować liczbę postojów, na przykład na stacji benzynowej. Zaimplementowany algorytm oblicza zużycie benzyny i wskazuje na ewentualne naruszenia, w tym wykorzystanie samochodów służbowych do innych celów związanych z wykonywaniem obowiązków pracowniczych.

Czujniki telematyczne

Czujniki telematyczne są powszechnie stosowane w przypadku jakościowego monitoringu GPS. Są to narzędzia  zaprojektowane specjalnie do zbierania wszystkich danych eksploatacyjnych pojazdów należących do danego taboru. Te później przekierowywane są do osoby oddelegowanej do ich analizy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie informacji o aktualnym stanie technicznym samochodu oraz stylu jazdy przydzielonej osoby. W szczególności tego ostatniego czynnika nie można pominąć, gdyż ekonomiczna jazda pomoże zmniejszyć ryzyko uszkodzenia samochodu i obniżyć koszty eksploatacji.

Podsumowanie

Wymienione w artykule elementy składające się na jakościowy monitoring GPS z pewnością przydadzą się biznesmenom posiadającym floty i działającym w obszarze spedycji/transportu. Należy jednak pamiętać, że taki sprzęt uzyskamy jedynie przy kontakcie ze sprawdzonym producentem narzędzi telematycznych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA