Zamknij
REKLAMA

Czy warto poddać się depilacji laserem?

00:00, 28.08.2020 | materiały partnera

Depilacja to jedna z tych czynności, której musimy poddawać się regularnie. Usuwanie owłosienia z nóg czy z pod pach jest dla niektórych przykrym obowiązkiem, a podczas lata może utrudniać beztroskie korzystanie ze słonecznych dni. Dlatego, by pozbyć się problemu permanentnie, możemy poddać się depilacji laserowej.

Usuwanie włosów za pomocą lasera nie jest skomplikowanym procesem, jednak przed podjęciem decyzji o poddaniu się laserowej depilacji warto zapoznać się z kilkoma faktami na temat tego zabiegu.

Jak działa depilacja laserem?

Działanie lasera w tym wypadku jest proste. Wiązka światła, którą emituje laser wnika w głąb włosa za pomocą komórek pigmentu, czyli melaniny, a następnie uszkadza cebulkę włosa tak, że ten już nie odrasta. Kiedyś zabiegowi temu poddawały się osoby z ciemnym owłosieniem, gdyż w takim wypadku laser dawał najlepsze rezultaty, jednak obecnie rozwiązanie to jest dostępne również dla pacjentów z jaśniejszym owłosieniem.

Czy depilacja laserowa boli?

Ból przy takim zabiegu może występować, jednak nie jest on bardzo silny. Oczywiście, to jak będziemy się czuli podczas zabiegu jest bardzo indywidualne, dlatego podczas takiej depilacji możemy poprosić o znieczulenie w formie maści.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Najczęściej jeden zabieg nie przynosi pożądanych rezultatów. Depilację laserową wykonuje się w seriach, a ilość zabiegów zależy od gęstości owłosienia. Drugi zabieg wykonuje się najczęściej po 4 tygodniach od pierwszego, a ma on za zadanie usunąć owłosienie, które mogło zostać pominięte przy pierwszym zabiegu. Po zakończonej kuracji owłosienie nie odrasta, a my cieszymy się gładką skórą w każdych okolicznościach.

Kiedy możemy wykonać depilację laserową?

Ze względu na fakt, że przy depilacji laserowej musimy chronić skórę przed działaniem promieni UV, preferowanym czasem na wykonanie takiego zabiegu jest jesień i zima. Miesiąc przed depilacją i miesiąc po należy unikać wystawiania skóry na działanie słońca, a także zrezygnować z wizyt w solarium. Skóra do zabiegu powinna być nawilżona, a przed depilacją laserową powinniśmy zrezygnować z depilacji kremami czy depilatorem.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu?

Depilacji laserowej nie mogą poddać się osoby, które chorują na nowotwory, są w ciąży bądź w okresie karmienia piersią, zmagają się z chorobami czy zakażeniem skóry, a także przyjmują leki i preparaty na bazie składników światłouczulających. Wszelkie inne przeciwwskazania należy omówić z lekarzem na konsultacji.

Więcej znajdziesz na https://drmarcinnowak.pl/oferta/depilacja-laserowa-epilacja/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA