Zamknij
REKLAMA

Zapomniana moc zwykłych ziół

11:03, 01.06.2020 | art.sponsorowany

W dwudziestym pierwszym wieku cywilizacja tak posunęła się tak naprzód, że ludzie zapomnieli już o tak cudownych roślinach jak zioła. Każdy z nas połyka teraz tylko antybiotyki, bo to szybki sposób na wirusy różnego rodzaju oraz inne zagrożenia, jakie mogą nas spotkać na co dzień.

Choć dobrze wiemy, że antybiotyki zatruwają nasz organizm, co nie jest dobre, to nie mamy czasu, a nawet wiedzy na temat ziołolecznictwa. A jest to wielka szkoda nie wiedzieć jak działają nasze pospolite ziła na różnego rodzaju choroby.

Po co od razu mamy sięgać po silne środki i truć nasz cenny organizm skoro wystarczy poznać i wypróbować nasze kochane niezastąpione, a już na pewno nie szkodzące zioła. Zioła to samo zdrowie dla naszego organizmu, choć nie należy z nimi przesadzać, ponieważ co za dużo, to nie zdrowo jak mówi stare, polskie przysłowie.

Wiele z nich można zerwać samemu, ponieważ rosną one wszędzie na naszych łąkach, na miedzach, a nawet na trawnikach oraz w lasach naszego pięknego kraju.

Wszystkie te cudowne specyfiki można kupić w sklepach zielarskich, w aptekach a nawet w każdym sklepie spożywczym. Przeczytaj i dowiedz się cennych informacji , które na pewno pomogą ci drogi czytelniku dobrać odpowiedni rodzaj ziół do twoich potrzeb.

Rumianek to najpospolitsze zioło a zarazem bardzo pomocne.

Jest to roślina jednoroczna ,której kwiaty mają właściwości lecznicze. Kwitnie przeważnie od połowy maja do lipca. Kwiaty rumianku zawierają szafirowo zabarwiony olejek rumiankowy. Zioło to uważane za polny chwast rewelacyjnie współpracuje z naszym organizmem. Ma właściwości gojące, przeciw-utleniające, przeciwzapalne, promieniochronne. 

Znany jest już od wielu tysięcy lat. Kwiat rumianku bez problemu można dostać w aptekach na terenie całej Polski. Wywar zrobiony z kwiatostanu rumianka pomoże przy lekkim zapaleniu oczu oraz złagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia.

Rumianek jest dostępny oczywiście bez recepty, tak więc każdy z nas za parę groszy może go kupić bez najmniejszych problemów.

Zdarza się nawet, że małe dzieci (noworodki i troszkę starsze) piją rumianek dla zdrowia. Nie zaszkodzi to także ludziom dorosłym.

Rumianek znany jest ludziom już od najdawniejszych lat, znały go nawet starożytne cywilizacje. Zioło to jest również stosowane w kosmetyce jako dodatek między innymi do kremów, szamponów, mydeł itp.

Babka lancetowata to powszechna i znana roślina która lubi raczej suche tereny.

Rośnie na miedzach, trawnikach a także na poboczach naszych dróg. Nie każdy wie jak cenny jest liść babki lancetowatej.

A wiadomo przecież, że już nasze babcie przykładały liście babki lancetowatej do trudno gojących się ran, wszelakich owrzodzeń, a także oparzeń.

Ponadto zastosowanie tego zioła jest także widoczne w dziedzinie okulistyki, ponieważ jest ono stosowane w przypadku zapalenia spojówek oraz powiek. Poza tym jest to roślina która działa wspaniale przeciwbiegunkowo.

Posiada cenną witaminę C. Związki cynku, garbniki, glikozyd i sole mineralne to najważniejsze substancje lecznicze. Wystarczy tylko wyciągnąć rękę, aby pomóc sobie swoim bliskim i znajomym. Inną nazwą tego zioła jest babka, nazwa ta rzecz jasna odnosi się do charakterystycznego kształtu liści tego zioła. 

Przeciętna taka roślinka wydaje na świat około tysiąca nasion. Roślina ta charakteryzuje się ponadto do tego, że może się ona dopasowywać do warunków, w jakich wyrosła.

Szałwia jest to dziko rosnąca roślina, która bardzo lubi słoneczne miejsca.

Jest ona z pozoru bardzo niska, ma ona jednak od dwudziestu do nawet osiemdziesięciu centymetrów wysokości. Osiągi te zależą oczywiście od warunków w jakich dana roślina się rozwija.

Najważniejsze jest jednak to, że ta mała i niepozorna roślinka ma bardzo wiele walorów leczniczych oraz kosmetycznych. Jest ona bardzo przydatna ludziom. Roślina ta ma piękny aromat, smak natomiast jest troszkę gorzkawy.

Najcenniejszą częścią tego zioła są bardzo drobne liście. Mają one bowiem właściwości, które pozwalają na stworzenie olejków anaforycznych oraz witamin. Rośliny te rosną najczęściej na żyznej oraz niekwaśnej ziemi.

Jej główną zaletą jest to, że działa ona bakteriobójczo. Okłady z wyciągów z tego zioła służą do oczyszczania powierzchni skóry i nie tylko. Zwalcza ona choroby, zapalenia jamy ustnej, dziąseł, a nawet gardła. Jest więc ona bardzo przydatna i potrzebna.

Zioła te można uprawiać, ale rosną one również dziko, szczególnie na rejonach starego kontynentu. Podobnie jak rumianek zioło i jego zalety znali już starożytni. Ciekawostką jest to, że była ona stosowana na przykład na rany ukąszeń węży. 

Zioła to wspaniałe rośliny użyteczne zarówno w kuchni jak i w lecznictwie (ziołolecznictwie). Znamy te rośliny od wieków a jednak wydaje się że ich rola nie jest do końca doceniana. Pamiętajmy również że zioła to nie tylko napary i przyprawy. Zioła można z powodzeniem również inhalować przy pomocy waporyzatorów do suszonych ziół. Ten temat jest bardzo interesujący i jednocześnie bardzo popularny u naszych zachodnich sąsiadów, dowiesz się więcej na VapeFully, stronie internetowej poświęconej waporyzacji ziół. 

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA