Zamknij
REKLAMA

Bezinwazyjny lifting twarzy – poznaj efekty zabiegu Ultraformer III

16:00, 14.05.2020 | art.sponsorowany

Lifting twarzy i ciała nie jest równoznaczny z operacją chirurgiczną, za pomocą której wycinamy skalpelem nadmiar wiotkiej skóry. Aktualnie bezinwazyjny lifting możliwy jest dzięki urządzeniom takim jak Ultraformer III działającym w oparciu o najnowszą technologię HIFU. Zabieg pozwala na uzyskanie efektu naturalnego liftingu redukując przy okazji inne niedoskonałości. Zobacz, na czym polega lifting w takim wydaniu!

Na czym polega działanie Ultraformer III HIFU?

Ultraformer III to jedno z urządzeń, które wykorzystuje działanie ultradźwięków HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Obok zabiegu SonoQueen te nowatorskie metody liftingu stosowane są m.in. w Klinice Miracki w Warszawie.  

Wspomniana technologia bazuje na zogniskowanych ultradźwiękach, które penetrują skórę wywołując mikro drgania cząsteczek. W efekcie dochodzi mikrourazów termicznych na wybranej warstwie skóry. 

Lifting za pomocą Ultraformer III wyróżnia się na tle innych urządzeń możliwością precyzyjnego dotarcia do tkanek, które warunkują występowanie danego defektu ciała. Wszystko dzięki przetwornikom umożliwiającym oddziaływanie na tkanki na poziomie od 1,5 mm do nawet 9 mm. 

Bezinwazyjny lifting – jak skóra reaguje na energię Ultraformer?

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe docierają do głębokich warstw skóry, jednak pomijając naskórek. Dzięki temu lifting nie pozostawia żadnych śladów czy blizn, a efekt jest naturalny. Cząsteczki wprowadzone w ruch pod wpływem energii urządzenia ocierają się o siebie i dochodzi do znacznego wzrostu temperatury. Tkanki rozgrzewają się nawet do 65-75 stopni Celsjusza.  

Wewnętrzne warstwy skóry zostają rozgrzane, co doprowadza do mikrourazów termicznych. W efekcie dochodzi do obkurczenia białek kolagenowych na drodze termokoagulacji. Obkurczenie głębokich warstw skóry widoczne jest na twarzy w postaci wyraźnie uniesionej i napiętej skóry. 

Zabieg liftingujący Ultraformer III pozwala więc na zastąpienie tradycyjnych metod przy użyciu skalpela. W wielu przypadkach efekty są porównywalne do inwazyjnego liftingu, jednak uzyskiwane bez serii wyrzeczeń, praktycznie bezboleśnie, szybko i komfortowo dla Pacjenta.     

Jakie jeszcze efekty możemy uzyskać po zabiegu Ultraformer?

Lifting chirurgiczny jedynie ,,naciąga” skórę. Oczywiście jest to nieoceniona metoda poprawiająca wygląd osób z zaawansowanymi oznakami starzenia, u których obserwuje się spory nadmiar wiotkiej skóry. Jednak lifting Ultraformer III pozwala nie tylko na napięcie skóry twarzy i ciała, ponieważ efektów jest znacznie więcej.

Mikrourazy termiczne powstające w niewidocznych warstwach skóry inicjują naturalne procesy regeneracyjne. Oznacza to, że rozpoczyna się proces produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Poprawie ulega także odżywienie tkanek. Dzięki siatce nowych składników skóry stopniowo dochodzi do przebudowy komórek w miejscach niedoskonałości, takich jak zmarszczki i przebarwienia. 

Ultraformer III jest więc urządzeniem o wszechstronnym zastosowaniu, dzięki któremu możemy ujędrnić i wygładzić skórę, a także poprawić jej koloryt. Bezinwazyjny lifting łączy się więc z efektami, takimi jak:

  • jędrna i zagęszczona skóra,
  • eliminacja przebarwień,
  • skóra promienna i pełna blasku,
  • redukcja zmarszczek,
  • wygładzenie fałdów skórnych,
  • lifting ciała.  

Jakie są wskazania do zabiegu Ultraformer III? 

Dzięki precyzyjności i wysokiemu bezpieczeństwu zabieg Ultraformer III może poprawić kondycję skóry także w delikatnych partiach twarzy i ciała. Możemy wykonać lifting powiek górnych i dolnych, zredukować kurze łapki, czy wygładzić okolice ust. W zależności od potrzeb można więc wykonać lifting całej twarzy, także jednocześnie z szyją i dekoltem lub zdecydować się na poprawę wybranego fragmentu. 

Zabieg jest dedykowany także osobom, którym zależy na ujędrnieniu piersi, pośladków, czy każdej innej partii ciała. Ultraformer III doskonale sprawdza się do poprawy wyglądu tali, także w przypadku tzw. boczków. Wielozadaniowość urządzenia wynika z możliwości dotarcia do głębokich tkanek, dzięki czemu parametry ustawia się w zależności od grubości skóry na danym obszarze ciała.

Interesuje Cię bezinwazyjny lifting, ale nie chcesz poddawać się operacji? Umów się na lifting Ultraformer III w Klinice Miracki. Podczas konsultacji specjalista przedstawi Ci dostępne możliwości!  
 

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA