Zamknij
REKLAMA

Orły Kosmetyki – jak znaleźć specjalistę, któremu zaufasz

10:02, 07.05.2020 | materiały partnera

Płeć piękna od zarania dziejów uwielbiała poddawać się zabiegom pielęgnacyjnym. Masowanie skóry olejkami, ścieranie naskórka peelingami czy kąpiele w mleku to zabiegi, które stosowały już nasze pramatki. Obecnie kosmetologia pozwala na bardziej finezyjne  metody dbania o stan naszej skóry, włosów i paznokci, a liczba osób oferująca swoje usługi z tego zakresu ciągle rośnie. Jak znaleźć specjalistę, który naprawdę wie co robi?

Miejsce wykonania zabiegu

Znalazłaś ofertę doklejania rzęs na portalu ogłoszeniowym. Skusiła Cię niska cena za zabieg i certyfikaty wśród zdjęć użytkownika. Umówiłaś się na dogodny termin i udajesz się pod adres wskazany przez uprzejmą panią. Okazuje się, że jest to szeregowy blok, a miejsce, w którym przez trzy godziny będą ci doklejane rzęsy to zwykłe mieszkanie. Każdy od czegoś zaczynał swoje zarabianie, pomyślisz, ale w przypadku zabiegów kosmetycznych bardzo ważne są podwyższone standardy higieniczne. Kocyk na leżance, na którym chwilę temu mógł leżeć uroczy York właścicielki mieszkania, nie będzie sterylny

Podczas swoich poszukiwań staraj się szukać specjalistów, którzy mają salony, będące odrębnym pomieszczeniem, przeznaczonym tylko do celów kosmetycznych.

Certyfikaty kosmetyczne i sprzęt

W świecie kosmetycznym bardzo szybko zrozumiano jak ważne dla klientów są certyfikaty potwierdzające kompetencje kosmetyczek, wykonujących zabiegi. Naprzeciw tym potrzebom wyszły firmy szkoleniowe, które wydają zaświadczenia za umiejętność wykonania nawet najprostszych czynności. Same instytucje, które wydają dokumenty też  czasem mają wątpliwą renomę.

Tak samo jak technologia komputerowa ciągle się rozwija, tak i maszyny obecne w zakładach kosmetycznych co roku ulegają modyfikacjom. Laser sprzed kilku lat może być skuteczny, ale najnowszy model będzie powodował mniej bólu podczas tego samego zabiegu (np. przy usuwaniu znamion). Przy braku znajomości technik, nazewnictwa i zasad działania sprzętów łatwo ulec namowom nieuczciwych kosmetyczek. Możemy znaleźć bardzo dużo wątków na forach internetowych, gdzie panie chciały poddać się zabiegowi depilacji laserowej, a użyto na nich maszyny IPL (której działanie w wielu wypadkach jest dużo mniej efektywne).

I jak tu zaufać?

Sprawdzenie kompetencji salonu, gdy jesteś „zielona” w temacie, może zająć bardzo dużo czasu. Najlepiej zaufać głosom tysięcy klientów, którzy zamieszczają swoje opinie w Internecie. Wszystkie te oceny zostają przeskanowane przez firmę Beautiful Company, która co roku wyłania najlepszych specjalistów z branży w każdym mieście i w całej Polsce. Szukasz kosmetyczki w Sosnowcu? A może w innym mieście? Wejdź na stronę plebiscytu ORŁY Kosmetyki (link tutaj) i wyszukaj miasto, w którym chcesz znaleźć usługę. Tylko najlepsi w danym roku zostają umieszczeni na liście laureatów. W podobny sposób, możesz też znaleźć fotografa w Wałbrzychu, stolarza w Gdyni czy catering w Katowicach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA