Zamknij

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy - to możliwe?

00:00, 18.01.2020 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Czy wiesz, że chociaż polskie społeczeństwo się wzbogaca, to zaciągamy coraz więcej zobowiązań finansowych? Okazuje się, że mamy coraz większe potrzeby, ale też coraz lepszą zdolność, by móc udzielone przez banki czy instytucje pozabankowe zobowiązania spłacać w uzgodnionym terminie. Co więcej, podmioty chętne udzielania kredytów czy pożyczek oferują nam coraz lepsze warunki spłaty.

Jedną z możliwości, by nie tracić płynności finansowej, jest zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Dowiedz się, czym jest kredyt konsolidacyjny, komu jest najbardziej potrzebny, jak go wziąć i czy rzeczywiście jest opłacalny?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to wyjątkowy produkt oferowany przez banki. Jego podstawą nie jest udzielenie finansowego wsparcia w postaci gotówki, ale połączenie co najmniej kilku zobowiązań, które już wcześniej zaciągnął kredytobiorca i to w różnych bankach.

Proces powstawania kredytu konsolidacyjnego przeprowadza "nowy" bank, który spłaca wskazane przez swojego klienta kredyty, a należności z ich tytułu łączy w jedno zobowiązanie. Od tego momentu kredytobiorca posiada już tylko jeden kredyt, spłaca jedną ratę oraz współpracuje z jednym bankiem.

Kredyt konsolidacyjny jest świetną opcją dla tych, którzy przestają sobie radzić z terminową spłatą rat poszczególnych kredytów, zaciągnęli wcześniejsze zobowiązania na niekorzystnych warunkach albo chcą po prostu zyskać komfort współpracy tylko z jedną instytucją. Uznaje się, że kredyt konsolidacyjny jest jednym z najważniejszych produktów oddłużeniowych. Wszystko dlatego, że nowy, połączony kredyt oferowany jest na lepszych warunkach, jest tańszy i wykazuje niższą ratę. Bardzo często instytucje oferujące takie rozwiązanie, proponują jednocześnie możliwość dobrania dodatkowych środków na dowolny cel.

Czy można wziąć kredyt konsolidacyjny w instytucjach pozabankowych?

Okazuje się, że łączenie kredytów możliwe jest nie tylko w ramach zaciąganych zobowiązań w instytucjach bankowych. Coraz częściej z taką ofertą wychodzą do swoich klientów również firmy pożyczkowe. Kredyt konsolidacyjny pozabankowy jest więc jak najbardziej możliwy, natomiast trzeba wiedzieć, że w jego zakresie nie można łączyć kredytów bankowych oraz pożyczek. Banki oferują kredyt konsolidacyjny zobowiązań kredytowych, zaś instytucje pozabankowych dają szansę na połączenie kilku pożyczek w jedną.

Co ważne, pozabankowy kredyt konsolidacyjny oferowany jest tylko przez niektóre firmy pożyczkowe. Właśnie dlatego przed wysłaniem wniosku do konkretnej instytucji należy poznać warunki różnych instytucji.

Trzeba też pamiętać, że zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego nie jest takie proste, jak w przypadku tradycyjnej pożyczki online. Również instytucje pozabankowe najpewniej sprawdzą zdolność do spłaty połączonych zobowiązań i dzieje się to na podobnych zasadach, na jakich banki oceniają główny czynnik wiarygodności, jakim jest zdolność kredytowa. Kalkulator kredytowy jest więc doskonałym narzędziem, by można było to sprawdzić samodzielnie, jeszcze przed złożeniem wniosku.

Kiedy opłaca się zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest opłacalny w kilku przypadkach. Przede wszystkim wtedy, gdy:

- łączna rata nowego zobowiązania jest niższa niż suma rat kilku kredytów czy pożyczek,

- comiesięczna rata jest niższa poprzez wydłużenie czasu trwania umowy z instytucją udzielającą tego rodzaju zobowiązanie,

- klient zyskuje komfort kontaktu tylko z jedną instytucją,

- klient ma szansę otrzymać dodatkowe środki,

- kredyt konsolidacyjny staje się szansą na oddłużenie i odzyskanie płynności finansowej.

Kredyt konsolidacyjny jako metoda na oddłużenie

Można śmiało potwierdzić, że kredyt konsolidacyjny jest jedną z możliwości oddłużeniowych. To dlatego, że kilka zobowiązań zostaje połączonych w jedno, ale na znacznie lepszych warunkach. W wyniku takiego działania spłata następuje przy niższym oprocentowaniu, a rata jest niższa poprzez wydłużenie okresu trwania umowy. Jeśli klient ma możliwość wzięcia jeszcze dodatkowych środków, może przeznaczyć je na spłatę innych zaległości i długów, by poprawić własną sytuację finansową.

Aby tak jednak było, kredyt konsolidacyjny musi wiązać się z niższymi kosztami aniżeli zobowiązania spłacane dotychczas.

Kredyt konsolidacyjny - jak znaleźć dobrą ofertę?

Nie ma nic prostszego aniżeli wyszukanie oferty szytej na miarę indywidualnych potrzeb, biorąc pod uwagę kredyt konsolidacyjny. Ranking jest do tego doskonałym narzędziem. Takie zestawienia porównują kluczowe czynniki, które świadczą o atrakcyjności i opłacalności połączonego zobowiązania. Warto patrzeć nie tylko na nowe oprocentowanie czy wysokość raty i okres trwania umowy, ale też całkowite koszty, w tym prowizje dla instytucji, która taki produkt ma w swojej ofercie. Ważne są też dodatkowe bonusy oraz ograniczenia. Dopiero wtedy udaje się podjąć racjonalną decyzję o chęci połączenia kilku zobowiązań w jedno na nowych warunkach spłaty.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%