Zamknij
REKLAMA

Sprawdź, gdzie wziąć pożyczkę online na święta

10:35, 19.12.2019 | materiały partnera

Wydatki świąteczne mogą nadszarpnąć każdy domowy budżet. Na szczęście z pomocą przychodzą świąteczne pożyczki. Sprawdziliśmy, które z nich można zaciągnąć szybko i całkowicie online, gdy chcemy pożyczyć większą kwotę na co najmniej kilka miesięcy. Znaleźliśmy również najtańsze oferty.

Chociaż z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się wyjechać na świąteczno-sylwestrowy urlop, to jednak nadal przeważająca część naszych rodaków spędza święta tradycyjnie z rodziną. Oczywiście kultywowane są także nasze polskie tradycje związane z Wigilią. Przystrajamy zatem choinkę i cały dom, ale również kupujemy prezenty dla najbliższych. To właśnie one pochłaniają największą część naszego świątecznego budżetu. Druga pozycja w wydatkach świątecznych to jedzenie. Niestety, w tym roku trzeba będzie przeznaczyć na nie dużo więcej niż w 2018 roku z powodu inflacji. Wiele osób odkłada na grudzień środki, z których sfinansują zorganizowanie świąt. Te rodziny, którym nie udało się zgromadzić oszczędności, często decydują się zaciągnąć pożyczkę na święta.

Czy wszędzie pożyczysz pieniądze online na święta?

Jaka powinna być dobra pożyczka? Wiele osób zapewne podkreśli, że powinna być tania i łatwa do zaciągnięcia. Czy jednak w ogóle takie pożyczki można znaleźć na rynku? Postanowiliśmy to sprawdzić. W dobie masowego wręcz korzystania z Internetu pożyczanie pieniędzy online wydaje się czymś naturalnym. Wystarczy wejść na stronę internetową instytucji finansowej, wybrać wysokość pożyczki i okres spłaty, a potem wypełnić formularz zgłoszeniowy. Tak wygląda to w wersji optymistycznej. Niestety, problem polega na tym, że nie wszystkie instytucje finansowe mają w swojej ofercie pożyczki dostępne całkowicie online. Co może zaskakiwać, największy problem z udostępnianiem takich zobowiązań przez Internet mają banki. Nie wszędzie zatem będzie szansa zaciągnąć błyskawicznie pożyczkę bez wychodzenia z domu. W wielu przypadkach konieczna będzie wizyta w placówce banku. Nam jednak udało się znaleźć oferty w pełni dostępne online.

Ranking najlepszych świątecznych pożyczek online

Jednym z serwisów, który przygotował grudniowe zestawienie ofert pożyczkodawców, jest Comperia. Sprawdzono oferty pożyczek w kwocie 5000 zł na 12 miesięcy, zostały zatem pominięte chwilówki. Dla uproszczenia porównania wybrano opcję bez ubezpieczenia. To jednak nie wszystko. Przed świętami ważne jest to, żeby pożyczyć pieniądze błyskawicznie. Z tego powodu oceniono również, jak skomplikowane są formalności, czy trzeba dostarczyć zaświadczenie o dochodach i sprawdzono, jak szybko pieniądze z pożyczki pojawią się na koncie pożyczkobiorcy. Oczywiście ważnym parametrem była także cena pożyczki.

Poniżej prezentujemy wyniki rankingu Comperii, ułożone od oferty z najniższą ratą do pożyczki najdroższej.

Hapipożyczki liderem zestawienia

Po przeanalizowaniu wszystkich wcześniej opisanych aspektów okazało się, że zwycięzcą rankingu została firma pożyczkowa hapipożyczki. Pokonała wiele banków swoją specjalną ofertą Pożyczka dla Nowych Klientów. To zdecydowanie najtańsza pożyczka online w grudniu 2019 roku. RRSO tej oferty to tylko 9,57% w skali roku. Tymczasem banki wypadły dużo gorzej. Wicelider, którym jest Nest Bank, proponuje Nest Gotówka na KLIK z RRSO 10,35% w skali roku, a na przykład BNP Paribas w ofercie iGotówka żąda aż 35,08% w skali roku.

Hapipożyczki to zwycięzca także innych grudniowych rankingów. Firma zajęła pierwsze miejsce w zestawieniach Loando.pl, pozyczkaportal.pl, pożyczkowy-portal.pl i sowafinansowa.pl.

Warto dodać, że marka hapipożyczki nie wymaga zaświadczenia o dochodach, a do tego pieniądze przesyła na konto pożyczkobiorcy najszybciej, jak to możliwe, po podpisaniu umowy. Mamy zatem w tym przypadku ofertę tanią, a do tego łatwą do zaciągnięcia, bez skomplikowanych formalności.

W przedświątecznej krzątaninie nie warto tracić czasu na stanie w kolejkach w placówkach bankowych. Lepiej pożyczyć pieniądze online, tym bardziej że coraz więcej instytucji finansowych daje taką możliwość. Tutaj dowiesz się więcej na temat najtańszej pożyczki świątecznej: https://www.hapipozyczki.pl/blog/najtansza.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA