Zamknij
REKLAMA

Plotery laserowe CO2 – o czym należy pamiętać przy zakupie?

14:28, 27.06.2019 | materiały partnera

Plotery laserowe CO2 to urządzenia, dla których zastosowanie znajdzie się w niemal każdym przedsiębiorstwie. Począwszy od agencji reklamowych, przez firmy zajmujące się poligrafią i drukiem aż po przedsiębiorstwa projektujące zaproszenia ślubne czy kartki okolicznościowe; wszędzie tam plotery laserowe CO2 to sprzęt przydatny a nawet niezbędny. Wycinanie elementów modeli, tworzenie architektonicznych makiet budynków, nadruki na koszulkach, grawerowanie albo wycinanie w drewnie – wszystkie te czynności można wykonać za pomocą plotera, co czyni go niezwykle wszechstronną maszyną. Jak jednak dobrać odpowiednie urządzenie do naszych potrzeb? Czym kierować się przy zakupie plotera laserowego?

Co dwie głowy to nie jedna – czyli o liczbie głowic

Zasadniczy podział ploterów laserowych CO2 dotyczy liczby głowic, w które wyposażone jest urządzenie. Te z jedną głowicą są tańsze, jednak pracują wolniej. Plotery dwugłowicowe dzielą obszar roboczy na dwie części, co zwiększa prędkość pracy i sprawia, że nadruk pojawia się szybciej. Z dodatkową funkcjonalnością wiąże się jednak wyższa cena. Warto ustalić, czy zależy nam na czasie i liczbie projektów, czy możemy sobie pozwolić na dłuższy czas oczekiwania na efekt, za niższą opłatą. 

Oprogramowanie – liczy się kompatybilność

Plotery laserowe CO2 różnią się rodzajem oprogramowania. Firma kartier.pl proponuje sprzęt z oprogramowaniem RDCAM, które współpracuje z najpopularniejszymi programami do obróbki graficznej: CorelDraw, Adobe Illustrator i Auto Cad. Urządzenia posiadają gniazdo USB, ponadto można je połączyć z komputerem za pomocą kabla Ethernet, co jest popularnym rozwiązaniem. Plotery laserowe CO2 muszą charakteryzować się dużą dokładnością cięcia i grawerowania nawet drobnych elementów oraz zadowalającą szybkością działania. sprzęt wyposażony w oprogramowanie RDCAM spełnia te warunki pracując z prędkością nawet do 1000 mm/s. Warto zatem wybrać urządzenie, które będzie pracować szybko i bez problemów łączyć się z programami, w których wykonujemy wzory.

Co mogę wykonać za pomocą plotera?

Ploter to urządzenie wszechstronne. Mogą być używane do cięcia i grawerowania tworzyw sztucznych, plastiku, drewna, sklejki a nawet gumy i skóry. Plotery laserowe CO2 radzą sobie także z twardszymi materiałami, takimi jak szkło czy marmur. Druk lub grawerunek powstały przy użyciu plotera jest wysokiej jakości, bez względu na poziom skomplikowania wzoru. 

Plotery laserowe CO2 za sprawą swojej użyteczności znajdą miejsce w wielu przedsiębiorstwach. Dobór sprzętu adekwatnego do naszych potrzeb jest sprawą kluczową. Należy pamiętać o liczbie głowic oraz kompatybilnym oprogramowaniu, a także zważać na materiał, z którym zamierzamy pracować. Odpowiednio dobrany ploter nie tylko zapewni szybkie zyski, ale będzie też służył przez długie lata. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone