Zamknij
REKLAMA

Dieta dla sportowców bez gotowania i zmywania – to możliwe?

10:18, 19.04.2019 | Materiał Partnera

Czym jest dieta dla sportowców oferowana przez catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to usługa wchodząca coraz głośniej i skuteczniej do coraz mniejszych miast i miejscowości. Mieszkańcy dużych miast, którzy oprócz pracy poświęcają się również sportowi doskonale znają zagadnienie, jakim to jest dieta dla sportowców, jednakże nie mają oni czasu na samodzielne gotowanie i wiele innych czynności takich jak zakupy, zmywanie naczyń i wiele, wiele innych. Firmy oferujące catering dietetyczny posiadają w swojej ofercie pełne pakiety żywieniowe dla osób o różnych upodobaniach i przekonaniach żywieniowych. Dostawa odbywa się wprost do domu, lub też można odebrać zestaw posiłków na cały dzień w drodze do pracy, odwiedzając po prostu restaurację lub firmę cateringową.

 

Rodzaje diet dla sportowców w ofercie cateringu dietetycznego

Dokładna oferta różni się naturalnie w zależności od konkretnego lokalu, jednakże podstawowe pakiety dietetyczne dla sportowców można znaleźć niezależnie od miejsca. Przede wszystkim, mając jako myśl przewodnią zasadę w zdrowym ciele zdrowy duch, dostępne są diety zdrowe, oparte na świeżych owocach i warzywach. Nastawione są one na przede wszystkim poprawę ogólnej kondycji organizmu. Bogate w witaminy, minerały i błonnik posiłki to ulga dla układu trawiennego i całego organizmu. Jednak z racji tego, że jest to nadal dieta dla sportowców, nie zapomina się o bilansie dietetycznym i odpowiedniej dla danego pakietu ilości kalorii.

Dla osób z nietolerancją laktozy lub też glutenu dostępne są zarówno pakiety pozbawione tylko jednego z tych składników, jak i też kompleksowe, bez laktozy i glutenu jednocześnie. Z tego też powodu zdrowa dieta i osiągnięcia sportowe nie są wykluczane przez choroby i nietolerancje pokarmowe. W kwestiach przekonań warto jest także wspomnieć o osobach będących aktywnymi wegetarianami lub weganami. Oni to również mogą liczyć na zdrową dietę pudełkową dopasowaną do wyczynów sportowych i rozwoju fizycznego.

Do tego również, w różnych lokalach w różnej formie, znajdują się różnego rodzaju diety specjalne. Można znaleźć na przykład zdrową dietę ketogeniczną, która coraz częściej wybierana jest nawet przez największe gwiazdy sportu. Ponadto udowodnione są jej prozdrowotne działania. Dla osób chcących stworzyć dietę pod siebie, po konsultacji z firmowym dietetykiem i określeniu potrzeb również zostanie dobrany odpowiedni pakiet.

 

Koszty indywidualnej diety dla sportowców

Wyposażeni w fachową wiedzę na pewno zaczniemy się zastanawiać nad tym, ile kosztuje taka dieta i jak wielkie wydatki trzeba ponieść na to, by stać się zdrowszym i jeszcze bardziej sprawnymi fizycznie. Pierwszym wyznacznikiem jest naturalnie objętość posiłków. Wiadomą sprawą jest wszakże, że dieta dla sportowców wprost z cateringu dietetycznego będzie różniła się ceną w zależności od tego, czy wybierzemy pakiet 1000kcal, czy też 2500 kcal w okresie budowania masy. Kolejnym kryterium jest to, czy jedzenie jest dowożone wprost do domu, czy też odbieramy je osobiście. Nie bez znaczenia pozostaje także sam rodzaj diety. Im bardziej specjalistyczne składniki będą potrzebne, tym droższa jest owa dieta. Rozpiętość cen za całodobowe wyżywienie to zwykle od około czterdziestu do sześćdziesięciu złotych. Otrzymujemy jednak w pakiecie nawet pięć posiłków dziennie dopasowanych do naszych wymagań, oszczędzamy czas na zakupy, nie wydajemy pieniędzy na energię elektryczną i gaz, a ponadto nie zużywamy wody na zmywanie. Jest to naprawdę korzystna cenowo dieta dla sportowców zarówno organizacyjnie, jak i w kwestii kosztów.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone