Zamknij
REKLAMA

Czy warto brać pożyczkę gotówkową na auto?

10:42, 08.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Nie masz wystarczającej sumy na sfinansowanie zakupu samochodu? Możesz posiłkować się różnymi ofertami kredytowymi i pożyczkowymi. Czy zaciągnięcie pożyczki gotówkowej na kupno auta to dobry pomysł?

Ceny samochodów wynoszą od kilku tysięcy złotych za modele używane do nawet kilkuset tysięcy złotych za te z górnej półki. Średnio na samochód wydajemy od około 10 tysięcy złotych do 40 tysięcy złotych.

Na zakup możemy zdecydować się również wtedy, gdy nie mamy odpowiednich oszczędności. Wtedy wystarczy właściwa zdolność kredytowa. Czy w takim przypadku warto zaciągać pożyczkę gotówkową? Na to pytanie odpowiadamy wraz z serwisem motoryzacyjnym http://opony-norden.pl/.

Gdzie można otrzymać pożyczkę gotówkową?

Po pożyczkę gotówkową można udać się zarówno do banku, jak również można skorzystać z usług pozabankowych firm pożyczkowych działających stacjonarnie oraz on-line.

Pożyczkę można dostać także od osoby prywatnej, na przykład od rodziny czy znajomego. Pamiętajmy wtedy o tym, aby podpisać odpowiednią umowę pożyczki.

Pożyczka gotówkowa – wydajesz, na co chcesz!

Jedną z najważniejszych zalet pożyczek gotówkowych jest możliwość przeznaczenia pozyskanych pieniędzy na dowolny cel. Pożyczkodawca nie wymaga wyznaczenia celu pożyczki, dlatego też to od nas zależy, co zakupimy.

Z pożyczki gotówkowej można także sfinansować samochód – takie wiadomości często możemy otrzymać od pożyczkodawców. Czy to dobra decyzja?

Pożyczka gotówkowa na auto – ile można dostać?

Maksymalna wysokość pożyczki gotówkowej zależna jest przede wszystkim od zdolności kredytowej klienta.

Gdy podajemy pożyczkodawcy informacje o swoich dochodach i wydatkach, wtedy może on wyliczyć naszą zdolność kredytową, która warunkuje sumę pożyczki, a także wysokość raty w powiązaniu z okresem spłaty.

Przy minimalnych zarobkach możemy pożyczyć nawet około 40 tysięcy złotych na okres kilku lat. Im wyższa zdolność kredytowa, tym więcej można pożyczyć.

Samochód z pożyczką gotówkową jeszcze droższy!

Chociaż za pożyczkę gotówkową możemy zakupić auto nowe albo używane, to jednak warto wskazać, że taka metoda finansowania nie zawsze jest opłacalna. Dlaczego? To głównie kwestia kosztów pożyczek gotówkowych.

Jak mówią newsy finansowe, pożyczki są dzisiaj wprawdzie dość tanie, ale zakupienie auta na pożyczkę tego typu może być sporym obciążeniem finansowym. Wystarczy skorzystać z internetowych kalkulatorów pożyczkowych, aby obliczyć orientacyjne koszty.

Kredyt samochodowy – alternatywa dla pożyczki gotówkowej

Gdy chcemy kupić auto i skorzystać z finansowania zewnętrznego, najlepszym wyborem będzie kredyt samochodowy. To kredyt skonstruowany specjalnie z myślą o osobach chcących kupić auto. Dlaczego warto go wybrać?

Kredyty samochodowe są tańsze od pożyczek gotówkowych, ponieważ w tym przypadku mamy do czynienia z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci samochodu, na przykład jako zastaw rejestrowy oraz przewłaszczenie.

Z ofertami kredytów samochodowych można zapoznać się już teraz on-line. Z finansowania tego typu można skorzystać także w salonach dealerskich.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone