Zamknij
REKLAMA

Jak sprzątać, by się nie zmęczyć?

08:27, 27.03.2019 | artykuł partnera
Skomentuj

Sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków. Czasochłonne, męczące i wymagające od nas wysiłku w mało przyjemnych okolicznościach. Jeśli nie chcemy po raz kolejny tracić całego weekendu na to, by zaprowadzić w domu ład, zaopatrzmy się w kilka urządzeń, dzięki którym regularne porządki staną się o wiele łatwiejsze!

Odkurzanie na miarę XXI wieku!

Jednym z największych problemów w czasie sprzątania mieszkania jest oczywiście odkurzanie. Szczególnie uciążliwe, gdy posiadasz zwykły odkurzacz wymagający od Ciebie ciągłego przebywania w pochylonej pozycji lub nawet na kolanach! Zrezygnuj z tego urządzenia na rzecz odkurzacza pionowego z akumulatorem, dzięki któremu możliwa jest praca na dużych powierzchniach bez konieczności przepinania kabla pomiędzy kontaktami. Innym dobrym pomysłem jest zakup odkurzacza piorącego, którym nie tylko pozbierasz zabrudzenia z podłóg i chodników, ale i umyjesz nim dywany i wykładziny!

Zupełnie inną, nową jakość sprzątania oferują natomiast specjalne roboty automatyczne, które poodkurzają i umyją posadzki w domu bez Twojej pomocy! A Ty w tym czasie będziesz mógł oddać się lekturze ulubionych książek i relaksowi!

Myjki parowe – jak ułatwią sprzątanie?

Rozwiązaniem na miarę XXI wieku jest również korzystanie z urządzeń parowych, dzięki którym nie musisz używać chemikaliów, a czyszczenie nawet tłustych i uciążliwych zabrudzeń w kuchni i łazience staje się łatwe. Urządzenia generują parę wodą o wysokiej temperaturze, która szybko rozprawia się z brudem, bakteriami i innymi drobnoustrojami. Takie urządzenia mogą służyć do mycia podłóg, okien, fug, kuchenek, płyt grzejnych, armatury i wielu innych przedmiotów i miejsc!

Roboty do mycia okien – czy właśnie zaczęła się przyszłość?

Jednym z nowszych sprzętów AGD do sprzątania na rynku są roboty do mycia okien. Wystarczy przyłożyć je do szyby, aby te zaczęły swoją pracę. Są tak zaprogramowane, że nie spadną, dopóki im się nie wyczerpie bateria, o czym zresztą odpowiednio wcześnie informują. Dodatkowo nadają się do stosowania na innych płaskich i gładkich powierzchniach – posłużą Ci do mycia szklanych blatów, luster, drzwi kabin prysznicowych czy nawet wykafelkowanych ścian w kuchniach i łazienkach.

Znane i lubiane – pralko-suszarka i zmywarka!

Nie należy również zapominać o urządzeniach, które towarzyszą podczas porządków w gospodarstwach domowych od lat. Pralka nie tylko upierze Twoje ubrania, pościel i ręczniki, ale również je wysuszy, jeśli wybierzesz urządzenie łączące ze sobą te dwie funkcje – nie będziesz musiał własnoręcznie rozwieszać prania koszulka po koszulce na sznurkach! Równie ważna jest zmywarka, która nie tylko wyręczy Cię w tak niewdzięcznej roli, jaką jest zmywanie, ale i pomoże Ci sporo zaoszczędzić! Mycie garnków i naczyń w zmywarce jest o wiele bardziej ekonomiczne niż ręczne czyszczenie talerzy i kubków pod bieżącą wodą, gdyż w ciągu jednego cyklu pracy urządzenie zużywa zaledwie kilka litrów wody.

(artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone