Zamknij
REKLAMA

Szkoła rodzenia - czy warto uczęszczać na zajęcia?

09:06, 26.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Ciąża to jednocześnie piękny i trudny czas. W organizmie kobiety dochodzi wtedy do wielu zmian, które są związane z rozwojem i narodzinami maleństwa. Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to duże wyzwanie dla młodych rodziców, muszą się oni do tego odpowiednio przygotować. Bardzo pomocny może okazać się udział w szkole rodzenia.

Dla przyszłych rodziców

Szkoła rodzenia to miejsce, w którym rodzice mogą dowiedzieć się wielu ciekawych kwestii. Nauczą się tam między innymi, jak prawidłowo przewinąć dziecko oraz jak bezpiecznie je wykąpać. Przyszłe mamy mogą liczyć także na wsparcie związane z przygotowaniem do samego porodu. W tym zakresie mieszczą się ćwiczenia z oddychania przeponowego, czy inne mające wpływ na możliwie łatwy przebieg porodu.

Doświadczeni prowadzący

Wybór szkół rodzenia jest ogromny. Zanim zdecydujemy się na uczęszczanie do jednej z nich, najlepiej dokładnie sprawdzić, czy zajęcia będą prowadzone przez doświadczone osoby. Szkoła rodzenia cmp.med.pl to dobry przykład takiej placówki. Bezpłatnie mogą w niej uczestniczyć panie po dwudziestym piątym tygodniu ciąży. Przewidziane są cztery lub pięć spotkań w zależności od lokalizacji. Każde z nich trwają między 2,5 a 3 godziny. Na niektórych pojawiają się także specjalnie zaproszeni eksperci. Podczas kursu dowiemy się wielu informacji na temat rozwoju płodowego, tego jak wygląda przebieg ciąży i co robić tuż po porodzie. Młode mamy mogą także liczyć na wyjaśnienie zasad karmienia piersią i tego, jak pielęgnować maleństwo.

Mnóstwo korzyści

Przed narodzinami dziecka, rodzice zawsze nieco się stresują. Szczególnie przy pierwszym dziecku, analizują wiele kwestii i starają się rozwiać wszystkie, pojawiające się wątpliwości. Należy pamiętać, że stres ten w równym stopniu dotyczy matek i jak ojców. Ci drudzy odczuwają go wprawdzie nieco inaczej, ale też martwią się tym, czy na pewno sprawdzą się w swojej nowej roli. Szkoła rodzenia pozwala ich na to przygotować. Już na tym etapie młody tata dowiaduje się, jak istotna będzie jego pomoc.

Na zajęcia szkoły rodzenia warto uczęszczać i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. To naprawdę ogromne wsparcie dla rodziców noworodka.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone