Zamknij
REKLAMA

Słuchawki z redukcją hałasu – idealne do call center!

07:30, 16.03.2019 | artykuł sponsorowany

Słuchawki z redukcją hałasu mają zastosowanie zarówno w życiu prywatnym, jak i w firmach: małych i dużych. Świetnie sprawdzają się w call center, gdzie pracownicy cały czas prowadza rozmowy z klientami, a ich wyposażenie musi być naprawdę wysokiej jakości.

Słuchawki z redukcja hałasu – warto ich używać

Słuchawki z redukcją hałasu nazywane są inaczej słuchawkami wyciszającymi lub słuchawkami z redukcją szumów. Ich popularność od pewnego czasu wzrasta, zwłaszcza w firmach, w których prowadzi się wiele rozmów telefonicznych i panuje tłok i harmider. Dzięki słuchawkom z redukcja hałasu, osoba prowadząca rozmowę, nie słyszy, co dzieje się obok niej – może skupić się na swoim rozmówcy.

Pasywna redukcja szumów pozwala na zniwelowanie hałasu, najczęściej ludzkiego głosu. To, jak bardzo szum jest zniwelowany, zależy od jakości słuchawek. Oczywiście im lepsze, tym redukcja szumów jest większa. Niektóre słuchawki, zazwyczaj te najwyższej jakości, przeznaczone np. da pilotów, posiadają funkcję regulacji hałasu z otoczenia – Active Noise Cancelling. Znacznie lepsze opinie mają słuchawki wyposażone w aktywną redukcję hałasu. Przede wszystkim charakteryzują się mniejsza wielkością i mniejszym ciężarem, co oczywiście ma niebagatelne znaczenie, zwłaszcza, jeżeli słuchawki wykorzystywane są w pracy. Ponadto, znacznie lepiej radzą sobie one z minimalizowaniem hałasów z otoczenia. To, w jakim stopniu hałas będzie zminimalizowany. Zależy oczywiście od jakości słuchawek.

Słuchawki do biura łatwe w obsłudze

Słuchawki do biura są bardzo łatwe w obsłudze. Jeżeli wybierzemy słuchawki z redukcją szumów, wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby uruchomić tę funkcję. Dzięki temu uruchomione zostają specjalne mikrofony, które monitorują poziom hałasu w otoczeniu i dostosowują dźwięki, które słyszymy eliminując wszelkie, albo większość, niskich częstotliwości. Jakie to dźwięki? Np. stukanie w klawiaturę, klimatyzacja i wiele, wiele innych dźwięków, które często słyszymy w otoczeniu biurowym.

Dodatkowe parametry, na które należy zwrócić uwagę

Przy zakupie słuchawek przewodowych, nagłownych, czy innych, należy zwrócić uwagę jeszcze na inne parametry. Oprócz redukcji szumu, a są to np.: dynamika głośników, impedancja, czy też częstotliwość. Dla niektórych istotnym parametrem jest również funkcja kierowania dźwięków bezpośrednio do ucha. Słuchawki powinny być także po prostu wygodne i jak najlżejsze!

Słuchawki z redukcją hałasu do biura – kilka rad dla właścicieli i managerów

Jesteś menadżerem firmy lub właścicielem i musisz zakupić słuchawki do biura dla całego zespołu? Zapewne zastanawiasz się nad parametrami, wybierasz spośród słuchawek przewodowych i bezprzewodowych, zastanawiasz się nad słuchawki z redukcją hałasu i wieloma innymi cechami słuchawek. Jednak przede wszystkim należy sprawdzić, czy słuchawki są wygodne. To bardzo ważne!

Uwaga! Jeżeli kupujesz słuchawki dla swojego zespołu w pracy, koniecznie sprawdź, czy są wygodne. Pamiętaj, że pracownicy będą korzystali z nich każdego dnia przez wiele godzin!

Jeżeli pracownikowi będzie wygodnie ze słuchawkami nausznymi, słuchawkami z mikrofonem, z całą pewnością jego praca będzie wydajna. Jeżeli jednak pracownik będzie musiał zmagać się z niewygodą, natychmiast odbije się to na relacjach z otoczeniem i z klientem, co oczywiście będzie miało negatywny wpływ na wizerunek firmy, a docelowo zmniejszy przychody (zwłaszcza kiedy taka sytuacja będzie dotyczyła dużej grupy pracowników).

Dobre słuchawki mają naprawdę wiele pożytecznych funkcji. Słuchawki z redukcją szumów pozwalają na tłumienie szumów z otoczenia, co niezwykle przydaje się w pracy, ale też w zatłoczonej komunikacji, kiedy dźwięki dochodzące zewnątrz nie pozwalają nam się skupić i naprawdę rozluźnić. Jeżeli zależy Ci na wyborze naprawdę dobrych słuchawek, sprawdzaj dokładnie wszystkie parametry. Oczywiście, nie wszystkie ważne są dla każdego użytkownika, dlatego zdecyduj, co tak naprawdę jest ważne dla Ciebie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone