Zamknij

Udrażnianie rur - samodzielne czy z pomocą fachowca?

09:45, 22.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:45, 22.11.2022
pixabay pixabay

Ręczne mycie naczyń sprawia Ci problemy przez stale stojącą w zlewozmywaku wodę? A może woda w brodziku prysznica, zamiast spływać, sięga Ci po kostki? Jeśli tak, być może nadszedł czas, aby zająć się zatorem, który pojawił się w twoich rurach. Jest kilka sposobów na udrażnianie rur, które możesz wypróbować, zanim wezwiesz fachowca.

Udrażnianie rur z pomocą hydraulika

Nie wszystkie zatory w rurach wymagają interwencji hydraulika. W niektórych przypadkach możesz uporać się z nimi samodzielnie. Czasami jednak samodzielna próba udrożnienia może przynieść więcej złego niż pożytku. Jeśli do tej pory nigdy samodzielnie nie udrażniałeś rur, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wezwanie hydraulika. Mieszkasz w stolicy? W takim razie, jeśli chodzi o udrażnianie rur, Warszawa będzie miastem, w którym znalezienie hydraulika, który szybko rozwiąże usterkę, nie będzie większym problemem. Jeśli chcesz spróbować samodzielnie udrożnić rury, przedstawiamy Ci kilka sposobów.

Udrażnianie rur - czy warto użyć chemicznych środków?

Jak się okazuje, wiele chemicznych środków do czyszczenia odpływów może przysporzyć jeszcze więcej problemów. Niektóre ze środków reagują z aluminium i wydzielają niezdrowy gaz, mogą zastygnąć wewnątrz rur, przypominając masę o twardości kamienia. Wówczas ich usunięcie jest niezwykle problematyczne. Płynne, piankowe i żelowe środki czyszczące mogą również powodować uszkodzenia rur. Zwykle nie są one nawet skuteczne, ponieważ wymagają co najmniej 30 minut, aby przeniknąć przez zatkany kanał.

Domowe sposoby na udrażnianie rur

Znacznie lepszą alternatywą dla środków chemicznych, będą wszelkiego rodzaju domowe sposoby. Najpopularniejsze wśród nich dotyczą wykorzystania sody oczyszczonej i octu.

Aby udrożnić rury z ich pomocą, po prostu wlej gorącą wodę do zatkanego odpływu, a następnie dodaj równe części sody oczyszczonej i octu - pamiętając o tej kolejności. Zakryj odpływ korkiem, pozostaw na 20-30 minut, a następnie znów odkręć gorącą wodę. Reakcja chemiczna tych środków, które każdy z nas ma w swoim domu, wywrze ciśnienie i działanie korozyjne na przeszkodę, rozbijając ją i oczyszczając rurę.

Inne domowe sposoby

Kolejny domowy sposób jest bardziej mechaniczny. Prostując wieszak na ubrania i tworząc mały haczyk na końcu, możesz skutecznie usunąć przeszkodę znajdującą się wewnątrz rury. Metoda ta nie jest jednak skuteczna w każdym przypadku - zresztą jak każdy z domowych sposobów. To właśnie dlatego, jeśli zależy nam na czasie i skuteczności, dużo lepiej zadzwonić do hydraulika.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%