Zamknij

Na jakiego rodzaju stanowiska możemy zabiegać w data science?

08:02, 23.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:02, 23.09.2022

Jednym z efektów transformacji cyfrowej państw, organizacji i przedsiębiorstw jest gigantyczny przyrost danych. Ich analiza to zadanie dla osób, które potrafią łączyć umiejętności programistyczne z wiedzą z zakresu matematyki i statystyki. Dziś na rynku pracy nie brakuje ofert dla specjalistów od data science. Mało tego! Data scientist jest nazywany jednym z najbardziej perspektywicznych zawodów świata. Dlaczego? Sprawdziliśmy!

Kto rządzi danymi w sieci?

Robisz zakupy online? Korzystasz z mediów społecznościowych? Opłacasz rachunki przez internet? Jeśli odpowiedź na powyższe pytania brzmi: tak, to każdego dnia generujesz ogromne ilości danych, tak samo jak pozostałych 5 miliardów osób na całym świecie mających dostęp do sieci. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że to wyjątkowo potężne narzędzie w rękach nie tylko wielkich korporacji, ale także firm o mniejszym zasięgu. Analiza danych generowanych przez internautów pozwala m.in. przewidywać trendy, prognozować popyt, tworzyć skuteczne strategie marketingowe, słowem – lepiej zarządzać firmą.

Czym się zajmuje data scientist?

Data scientist to osoba, która zajmuje się gromadzeniem, przetwarzaniem i analizą danych. Do podstawowych obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy również prowadzenie testów A/B oraz pomiar ich efektywności, przygotowywanie raportów, a także automatyzacja procesów raportowych i analitycznych.

Data scientist, oprócz znajomości MS Excel, języka SQL oraz podstawowych języków programowania, musi wykazać się także wysoko rozwiniętymi umiejętnościami analitycznymi i komunikacyjnymi. Od osób kandydujących na to stanowisko wymaga się najczęściej bardzo dobrej znajomości języka angielskiego lub innego języka obcego.

Gdzie może pracować specjalista od danych?

Osoba zawodowo zajmująca się dużymi bazami danych może pracować na takich stanowiskach jak:

  • data scientist;
  • data analyst;
  • data engineer;
  • analityk danych.

Nie bez powodu mówi się, że data scientist to jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów świata. Coraz więcej osób na świecie ma dostęp do internetu i aktywnie z niego korzysta. Oznacza to, że ilość danych generowanych przez użytkowników będzie stale rosnąć. Osoby, które rozpoczynają karierę w branży, mogły liczyć na dobrze płatną i pełną wyzwań pracę zarówno w instytucjach publicznych, jak i w sektorze prywatnym.

Co warto wiedzieć o rekrutacji w data science?

Rekrutacja w data science wygląda podobnie jak w przypadku innych rekrutacji specjalistów z branży IT. Pozyskiwaniem najlepszych specjalistów zajmują się m.in. headhunterzy. To rekruterzy, którzy korzystają nie tylko z tradycyjnych form rekrutacji, ale także własnych baz danych oraz innych metod bezpośredniego kontaktu. Osoby, które nie posiadają doświadczenia w branży, mogą kandydować na stanowiska juniorskie, a następnie podążać wskazaną przez pracodawcę ścieżką kariery. Data science to branża, która daje możliwość szybkiego rozwoju zawodowego. Co zrobić, aby zwiększyć szansę na otrzymanie zatrudnienia? Osoby aplikujące przez stronę agencji HR mogą liczyć na dołączenie do bazy danych potencjalnych kandydatów i otrzymanie atrakcyjnej oferty zatrudnienia w przyszłości.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://hrk.pl/pl/quant-data-science

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%