Zamknij
REKLAMA

Świąteczne prezenty dla rodziców

15.32, 21.09.2022 materiał partnera

Im bliżej świąt Bożego Narodzenia, tym intensywniej myślimy o prezentach, jakimi obdarzymy naszych bliskich. W pewnym wieku dorosłe dzieci chcą odwdzięczyć się rodzicom za ich troskę, a sprawianie im małych przyjemności jest równie przyjemne dla obdarowujących. Podarunki dla rodziców powinny być dostosowane do ich zainteresowań i upodobań. Dobrym pomysłem jest zrezygnowanie z prezentów rzeczowych na rzecz zapewnienia rodzicom ciekawych przeżyć za pomocą vouchera na wydarzenie kulturalne czy przyjemny zabieg. Jakie jeszcze prezenty dobrze się sprawdzą?

Coś dla moli książkowych

Ciekawy prezent dla rodziców na święta znajdziesz w internetowej księgarni, zwłaszcza jeśli mama i tata uwielbiają czytać. Internetowe księgarnie oferują ogromny wybór książek, które są podzielone na kategorie, dlatego z łatwością można znaleźć pozycje odpowiadające rodzicom. Ponadto w tego rodzaju księgarniach wyszczególnia się książkowe bestsellery i nowości, przez co możesz uniknąć zdublowania tytułu, który rodzice już sami sobie zapewnili. Wielkim walorem w tym wypadku jest fakt, że dostawa zwykle nie jest droga, a zamówione produkty zostaną Ci dostarczone w ciągu doby. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą kupić przemyślany prezent, ale nie mają czasu na długie wycieczki po sklepach albo kupują prezent na ostatni moment.

Jakie książki będą dobre na święta?

Upodobania literackie są tak różne, jak ludzie, dlatego warto dobrze zastanowić się przed zakupem i przypomnieć sobie, jakie lektury do tej pory najbardziej odpowiadały rodzicom. Jeśli są fanami powieści kryminalnych lub thrillerów, znakomicie sprawdzą się skandynawscy autorzy tacy, jak Asa Larsson, Stieg Larsson czy Camilla Lackberg albo polski mistrz mrocznych klimatów, Zygmunt Miłoszewski. Trylogia tego ostatniego o prokuratorze Teodorze Szackim doczekała się znakomitych ekranizacji, które mogą stać się interesującym uzupełnieniem lektury. Jeśli rodzice cenią dobre i inspirujące biografie, wybór w tej kategorii jest ogromny. 

Panie bardzo często chwalą motywujące historie o Coco Chanel, Audrey Hepburn czy Tinie Turner. Każda z nich doczekała się kilku biografii, więc jest w czym wybierać. Z kolei tacie może przypaść do gustu biografia jednej z ikon muzyki popularnej, na przykład Freddiego Mercurego, Johna Lennona czy Elvisa Presleya. Do lektur, które wywołują niekontrolowane ataki śmiechu, zdecydowanie należą "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" Jonasa Jonassona czy "Wszystko czerwone" Joanny Chmielewskiej".

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%