Zamknij
REKLAMA

Maseczka chirurgiczna

14.34, 13.09.2022 materiał partnera

Jednym z typów masek, jakie możemy zauważyć najczęściej są po prostu maseczki chirurgiczne. Są one jednorazowe, dlatego nie możemy ich prać. Maseczka medyczna musi być wielowarstwowa i nietkana. Maseczka chirurgiczna posiada wiele pozytywnych aspektów. Zaletą takich maseczek jest oczywiście ich cena, wygoda użytkowania oraz wysoka higiena. Pamiętajmy, że ten produkt powinniśmy używać tylko jeden raz po zabrudzeniu lub zamoczeniu, maseczka medyczna powinna być bezpośrednio wyrzucona do śmieci.

Maseczka chirurgiczna - jaką kupić?

Maseczki chirurgiczne to jedna z najczęściej kupowanych produktów w obecnej sytuacji rynkowej. Ich zadaniem jest nie tylko filtrowanie powietrza, lecz także stworzenie odpowiedniej bariery pomiędzy błonami śluzowymi, a potencjalnym zanieczyszczeniem powietrza. Jest to bardzo dobry produkt, który sprawdza się w 100% i każdy obecnie zamieszkujący mieszkaniec Polski powinien posiadać chociaż jedno opakowanie tego rodzaju produktu w swoim domu. O zdrowie należy dbać, ponieważ ma się jedno i nie należy narażać siebie ani innych na potencjalną chorobę, która może przynieść bardzo drastyczne skutki.

Maseczka chirurgiczna - co pokazują badania?

Badania ukazują, że maseczka zazwyczaj przepuszcza tylko 25% cząsteczek, które przedostają się przez nią. Jest to bardzo dobry wynik. Im bardziej skuteczna będzie maseczka, tym lepiej zabezpieczy nas przed potencjalnym zachorowaniem. Jest jednak maseczka, która posiada jeszcze lepsze wyniki jest nią maseczka FFP2 medivon.pl , która jest tak wysoko technologiczne skonstruowana, że przepuszcza tylko 1% cząsteczek przez swoją barierę między użytkownikiem a środowiskiem.

Maseczka chirurgiczna - z czego produkowana?

Maseczki bawełniane to bardzo ciekawe rozwiązanie jedne z najpopularniejszych, które można kupić lub wykonać samodzielnie. Zaleca się, aby tego typu maseczki były trój warstwowe i powinien stworzyć ją materiał hydrofilowy. Warstwa Środkowa Maseczki powinna być budowana z dodatkowej warstwy materiałowej lub wkładki, najlepiej z tkaniny Polipropylenowej. Materiał ten bardzo dobrze odgrywa rolę filtra i hamuje niepożądane nieczystości pochodzące ze świata zewnętrznego. Nosząc maseczki bawełniane należy je używać wielokrotnie, ale z uwzględnieniem tego by po każdym użyciu odpowiednio wyprać je w 90°, a po praniu wysuszyć i wyprasować żelazkiem. Takie działanie zabezpieczy nas przed zachorowaniem oraz przedostaniem się wirusów do naszej błony śluzowej lub nosowej.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%