Zamknij
REKLAMA

Tworzenie strony internetowej

11.55, 13.09.2022 materiał partnera
pixabay

Przed rozpoczęciem pracy nad stroną internetową warto zastanowić się nad rodzajem strony, którą chcemy stworzyć. Możliwości jest wiele, w zależności od tego, czego oczekujemy od naszej strony oraz jakie umiejętności posiadamy.

Strona informacyjna

Jeśli chcemy stworzyć prostą stronę informacyjną, to możemy sięgnąć po gotowe szablony, które są dostępne w wielu serwisach internetowych. Jeśli natomiast chcemy stworzyć bardziej rozbudowaną stronę, która będzie się składała z wielu elementów, takich jak forum, blog, galerie zdjęć, itp., to warto skorzystać z pomocy profesjonalisty i poczytać informacje zawarte na http://sprzedazowo.pl. Pamiętajmy, że strona internetowa to wizytówka naszej firmy, dlatego warto zadbać o to, aby była ona estetyczna i czytelna. Podsumowując, jeśli chcemy stworzyć stronę internetową, to warto zastanowić się nad rodzajem strony, jaką chcemy stworzyć.

Proces tworzenia strony

1. określenie celu i odbiorców strony

2. wybór domeny i hostingu

3. przygotowanie treści

4. projektowanie graficzne

5. tworzenie strony internetowej

6. testowanie i publikowanie strony

7. promocja strony

Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie domeny i hostingu. Następnie należy pobrać oprogramowanie do tworzenia stron internetowych, np. WordPress. Następnie należy utworzyć szablon strony internetowej lub zainstalować gotowy szablon. Po utworzeniu szablonu można rozpocząć dodawanie treści i funkcji do strony. Funkcje na stronie internetowej mogą obejmować:

-wyszukiwarkę

-formularz kontaktowy

-sklep online

-bloga

-galerię zdjęć

-mapy

-kalendarz

-wiadomościPromocja strony internetowej może odbywać się na wiele sposobów. Do najpopularniejszych należą: - pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach internetowych, - prowadzenie kampanii reklamowych w Internecie, - umieszczanie reklam strony w popularnych serwisach internetowych, - prowadzenie social media, - udział w forach internetowych i komentowanie blogów, - organizowanie konkursów i promocji w Internecie, - pozyskiwanie linków do strony internetowej.

Szczegółowe informacje

1.Określenie celu i odbiorców strony

- przed rozpoczęciem pracy nad stroną internetową warto zastanowić się nad tym, jaki cel ma strona oraz kim będą jej odbiorcy.

2.Wybór domeny i hostingu

- kolejnym krokiem jest wybór domeny i hostingu, czyli miejsca, gdzie strona będzie dostępna online.

3.Przygotowanie treści

- następnym etapem jest przygotowanie treści, które będą zamieszczone na stronie. 4.Projektowanie graficzne

- po przygotowaniu treści, należy przystąpić do projektowania graficznego strony. 5.Tworzenie strony internetowej

- etap tworzenia strony internetowej rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego narzędzia do tego celu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%