Zamknij

Leasing Volvo – jak wygląda?

11:04, 25.07.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:40, 12.07.2023
pixabay pixabay

W naszym kraju jednym z najpopularniejszych sposobów na finansowanie samochodu osobowego leasing. Pozwala on na uzyskanie naprawdę korzystnych warunków i jest on naprawdę łatwy do dostosowania, gdyż poprzez zmianę wysokości wkładu własnego i kwoty wykupu można dostosować ratę do swoich możliwości. Jak może wyglądać leasing Volvo?

Leasing Volvo – czy szwedzka marka oferuje coś specjalnego?

Niektórzy producenci oferują swój własny rodzaj leasingu, który ma być bardziej atrakcyjny dla klientów. Jeśli chodzi o leasing Volvo znajdziemy program Volvo Easy Lease. Jak reklamuje się sam producent program ten ma umożliwić bardzo proste korzystanie z nowych samochodów marki Volvo i nawet wymianę ich co kilka lat. Inne zalety podane przez szwedzkiego producenta to to, że ten program ma stanowić połączenie leasingu oraz pakietu serwisowego, dzięki czemu koszt korzystania z auta jest ograniczony i niższy niż gdyby pakiet byłby kupowany osobno.

Program jest przeznaczony dla klientów indywidualnych oraz firmowych i wedle zapewnień producenta kwota korzystania z tego programu ma być jedynie równowartością tego, ile samochód straci na wartości w trakcie korzystania z niego.

Na jakiej zasadzie działa standardowy leasing?

W dużym skrócie leasing można określić jako pewnego rodzaju połączenie kredytu na samochód, a także wynajmu długoterminowego. Wynika to z tego, że nie zawsze leasing musi skończyć sie zakupem auta, lecz jest on możliwy na bardzo przystępnych zasadach. Najczęściej leasingowane są nowe samochody osobowe kupowane prosto z salonu, lecz zawierane są również umowy dotyczące aut kilkuletnich. Leasingowanie aut starszych niż 4-5 lat jest rzadko spotykane i raczej niezbyt opłacalne.

Każdy leasing można podzielić na trzy części. Pierwsza to wkład własny, który jest pierwszą wpłatą zazwyczaj wyższą od rat. Część środkowa to właściwe raty, których wysokość zależy do różnicy pomiędzy kwotą całkowitą, a wysokością wkładu własnego oraz ostatnią częścią leasingu, czyli kwotą wykupu, której wpłacenie pozwala na pozyskanie leasingowanego samochodu osobowego na własność.

Inne rzeczy dotyczące leasingu, na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim okres jego trwania oraz warunki tego jak leasingobiorca może wykorzystywać samochód. Jest o tyle ważne, że podczas trwania leasingu samochód nie jest własnością osoby, która go użytkuje, a leasingodawcy. Dlatego to on ma część kontroli nad autem i może stawiać warunki dotyczące na przykład tego jak ma być ubezpieczony leasingowany samochód.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%