Zamknij

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? Skorzystaj z kredytu gotówkowego!

14:53, 15.11.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 14:53, 15.11.2024

Niespodziewane wydatki mogą zaskoczyć każdego. Zakup sprzętu AGD, szybki remont lub naprawa auta – bez względu na to, co potrzebujesz sfinansować, kredyt gotówkowy może być dla Ciebie dobrą propozycją. Przekonaj się, czym jest ten produkt finansowy i w jaki sposób z niego skorzystać.

Czym wyróżnia się kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe to jeden z najszybszych sposobów na sfinansowanie nieplanowanych wydatków. Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na dowolny cel, co jest jednym z charakterystycznych cech tego produktu bankowego. Nie ma znaczenia, na co chcesz przeznaczyć pożyczone pieniądze. Bank nie będzie sprawdzał, w jaki sposób zostały wydatkowane środki ani też wymagał ustanowienia zabezpieczenia.

Kredyt gotówkowy możesz uzyskać bezpośrednio w placówce lub przez Internet. To drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze i umożliwia szybsze uzyskanie pieniędzy. Zastanawiasz się, ile się czeka na kredyt gotówkowy? Wszystko zależy od polityki stosowanej przez bank. Niezbędne jest bowiem sprawdzenie zdolności kredytowej oraz zweryfikowanie wniosku. Zazwyczaj cała procedura trwa 1-2 dni robocze. Może wpływać na to:

  • sposób złożenia wniosku – najdłużej trwa weryfikacja wniosków i dokumentów złożonych osobiście w tradycyjnej formie, a najkrócej tych przesłanych drogą elektroniczną,
  • dzień tygodnia i godzina – najczęściej banki rozpatrują wnioski w czasie pracy, dlatego składając je np. w weekend, trzeba liczyć się z wydłużonym czasem oczekiwania.

Na długość rozpatrywania wniosku może wpływać także kwota, którą chcesz pożyczyć. Kredyt gotówkowy zalicza się do kredytów konsumenckich, a ich maksymalna wysokość to 255 550 zł (zgodnie z przepisami). Najczęściej jednak banki oferują zdecydowanie niższe kwoty.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych lub inną kwotę? Jest to możliwe wyłącznie wtedy, jeśli jesteś pełnoletni, masz dobrą historię kredytową i zdolność na określonym poziomie. Banki weryfikują bowiem ryzyko udzielenia finansowania konkretnej osobie.

Historia kredytowa to przede wszystkim wszystkie zobowiązania, które miałeś do tej pory. Bank przeanalizuje, czy spłacałeś je zgodnie z terminem, a także sprawdzi wpisy do rejestrów dłużników. Jeśli zdarzały Ci się opóźnienia, to musisz mieć świadomość, że uzyskanie kredytu może być bardzo utrudnione.

Na to, czy otrzymasz kredyt, wpływa także Twoja zdolność kredytowa. Na jej podstawie określana jest maksymalna kwota, jaką możesz uzyskać. Zdolność zależy głównie od osiąganych dochodów, a także wydatków gospodarstwa domowego. Bank weźmie pod uwagę również liczbę osób na utrzymaniu.

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę kredytu gotówkowego, musisz porównać ze sobą propozycje różnych banków. W ten sposób uda Ci się znaleźć najtańszy i najatrakcyjniejszy z nich. Zweryfikuj je pod względem kosztów, jakie będziesz musiał ponieść. Najlepiej wykorzystać do tego parametr, jakim jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Dzięki niej poznasz całkowity koszt finansowania - nie tylko odsetki, ale również koszty pozaodsetkowe. Aby szybko i wygodnie porównać oferty różnych banków, skorzystaj z kalkulatorów dostępnych w sieci. Wystarczy, że uzupełnisz w nich niezbędne dane dotyczące finansowania, a przekonasz się, która z instytucji finansowych ma Ci najwięcej do zaoferowania.

Jakie dokumenty są niezbędne do kredytu gotówkowego?

To, jakich dokumentów będziesz potrzebować do kredytu gotówkowego, zależy przede wszystkim od formy składania wniosku oraz tego, czy wybrałeś bank, w którym masz konto. W przypadku klientów korzystających z bankowości internetowej najczęściej nie trzeba przedstawiać dodatkowych dokumentów, gdyż weryfikacja odbywa się na podstawie osiąganych dochodów. Bank przeanalizuje wpływy na rachunek i na tej podstawie wyda decyzję.

Jeśli jednak propozycja innej instytucji finansowej szczególnie Cię zainteresowała, będziesz trzeba przejść proces weryfikacji. Najczęściej niezbędny jest do tego dokument tożsamości, a także zaświadczenie o zarobkach wydane przez pracodawcę. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, będziesz musiał przedstawić np. wyciąg z Księgi Przychodów i Rozchodów lub inny dokument w zależności od formy opodatkowania.

Wiele banków w celu przyciągnięcia klientów oferuje kredyty bez zaświadczeń. W takim przypadku klienci nie muszą przedstawiać dokumentów potwierdzających osiągane dochody. Są one bowiem weryfikowane na podstawie historii wpływów na konto. Niekiedy wymagane jest także podpisanie oświadczenia z informacjami o miejscu zatrudnienia oraz dochodach. Pamiętaj, że takie kredyty są przeznaczone wyłącznie dla osób, które mają udokumentowane źródło utrzymania i są w stanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie dla osób potrzebujących dodatkowych pieniędzy. Nie zawsze skorzystanie z oszczędności jest możliwe, dlatego finansowanie udzielone przez bank może pomóc w nieprzewidzianych sytuacjach. Porównaj ze sobą co najmniej kilka ofert, aby wybrać propozycję najlepiej dopasowaną do potrzeb i możliwości.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%