Zamknij

Alarm osobisty dla osoby starszej — kiedy i komu się przydaje?

art. sponsorowany + 00:00, 28.11.2023 Aktualizacja: 15:18, 08.08.2024

Alarm osobisty dla osoby starszej nie tylko ułatwia funkcjonowanie i poprawia samopoczucie, ale i może uratować życie. Sprawdza się w każdej sytuacji, w której osoba starsza potrzebuje pomocy. Zasłabnięcie, zagubienie się, upadek czy niepokojąco wysokie ciśnienie wymagają udzielenia natychmiastowego wsparcia. Dzięki przyciskowi SOS jest to możliwe. 

Alarm osobisty dla osoby starszej — dlaczego warto go mieć?

Alarm osobisty dla osoby starszej, znany także jako urządzenie do wzywania pomocy,  alarm dla seniora czy przycisk SOS dla seniora, to gadżet, który zapewnia spokój i daje poczucie bezpieczeństwa, często także ratuje zdrowie i życie. Dlaczego warto go mieć?

Urządzenie umożliwia powiadomienie bliskich bądź ratownika medycznego o potrzebie udzielenia pomocy w różnych sytuacjach. Przydaje się więc, gdy jej użytkownik źle się poczuje, przewróci, pojawią się pierwsze symptomy ataku choroby lub zasłabnięcia, ale i gdy senior znajdzie się w innej potencjalnie niebezpiecznej bądź bardzo stresującej sytuacji, w której potrzebuje wsparcia — na przykład gdy ma problemy z pamięcią, zgubi się w mieście i zapomni, jak wrócić do domu.

Alarm osobisty dla osoby starszej — kto go potrzebuje?

Kto najbardziej doceni alarm osobisty dla osoby starszej? Przede wszystkim osoby:

  • w podeszłym wieku,
  • o ograniczonej mobilności,
  • mieszkające samotnie,
  • zmagające się z chorobami układu ruchu, układu sercowo-naczyniowego czy układu oddechowego, ale także chorobą neurodegeneracyjną czy chorobą wieku starczego.

To jednak nie wszystko. Alarm osobisty dla osoby starszej to urządzenie, które ułatwia życie opiekunom seniorów oraz ich bliskim. Umożliwia bowiem zdalną opiekę i usprawnia monitoring starszych osób w domu. Nie sposób go przecenić. Dzięki niemu nie pojawiają się spalające myśli, że gdy rodzic czy dziadek upadnie czy zasłabnie i nie będzie mógł wezwać pomocy, może stać się coś strasznego.

Alarm osobisty dla osoby starszej  w opasce SOS

Alarm osobisty dla osoby starszej, który jest zarówno małym gadżetem, jak i przyciskiem życia w telefonie, ma jedną wadę — trzeba pamiętać, by mieć go zawsze przy sobie. To może być utrudnieniem. Jest jednak na to sposób.

Aby zagwarantować maksymalny komfort i bezpieczeństwo, warto zdecydować się na jeszcze inne rozwiązanie, mianowicie opaskę SOS. Tę, ponieważ nosi się na nadgarstku, można mieć — jak to się mówi — zawsze pod ręką. To fantastyczne koło ratunkowe.

Dzięki opasce alarmowej w stresującej sytuacji kryzysowej można błyskawicznie nacisnąć przycisk SOS i wezwać pomoc, bez zastanawiania się, jak to zrobić (w stresującej sytuacji większość ludzi traci głowę). Wezwanie pomocy poprzez opaskę SOS jest kwestią jednego ruchu.

Warto także wiedzieć, że inteligentna opaska dla seniora ma wiele innych zalet. To nie tylko wspomniany komfort i prostota użytkowania, ale i wielofunkcyjność. Co to znaczy? 

Na przykład opaska SOS Locon Life i Locon Life Plus, które są dostępne na bezpiecznarodzina.pl zastępują wiele innych urządzeń, takich jak telefon, czujnik ruchu, ciśnieniomierz, lokalizator GPS, pulsometr, także pulsoksymetr i termometr w przypadku opaski SOS Locon Life Plus z wyświetlaczem. To niezwykle usprawnia proces udzielania pomocy. 

Opaska alarmowa z przyciskiem alarmowym zapewnia spokój i daje poczucie bezpieczeństwa na co dzień, ale i optymalizuje działania oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia. Jak to działa w praktyce? 

Jak działa alarm osobisty dla osoby starszej  w opasce SOS?

Używając alarmu osobistego (poprzez wciśnięcie przycisku SOS) osoba starsza sprawia, że urządzenie wysyła do opiekuna powiadomienie o potrzebie udzielenia pomocy. Ten ma możliwość błyskawicznej reakcji. 

W zależności od stanu zdrowia seniora i powagi sytuacji osoba bliska może — za pośrednictwem opaski — skontaktować się z podopiecznym (opaska działa jak telefon komórkowy: można z niej dzwonić i obierać połączenia) lub zawiadomić służby ratunkowe. Opaska może też sama powiadomić ratownika medycznego o zagrożeniu, gdy przypisana jest do niej usługa teleopieka.

Gdy senior, który zgubi się w drodze do domu czy przychodni, naciśnie guzik znajdujący się na opasce SOS, dzięki aplikacji jego opiekun może szybko go zlokalizować. To bardzo cenne. Kiedy rodzic, babcia lub dziadek mają świadomość, że w razie potrzeby pomoc dotrze do nich tak szybko, niezależnie od wszelkich okoliczności, będą mogli cieszyć się samodzielnością, swobodą i poczuciem bezpieczeństwa. To znacznie podnosi komfort życia. 

Warto także wspomnieć o innych funkcjach opaski, takich jak monitorowanie głównych parametrów zdrowia, takich jak puls, ciśnienie tętnicze, także temperatura ciała i saturacje oraz możliwość wykrycia upadku dzięki czujnikowi ruchu. To wszystko sprawia, że ten mały przedmiot bardzo ułatwia życie. Nie sposób go przecenić. 

https://www.4rtweb.pl/pozycjonowanie

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%