Polecamy

Zamknij
W niedzielę, 31 maja, Osada Rycerska w Chełmnie zamieniła się w prawdziwy kawałek Hawajów. Wszystko za sprawą Hawajskiego Dnia Dziecka, który przyciągnął najmłodszych mieszkańców wraz z rodzinami na pełne atrakcji popołudnie w tropikalnym klimacie.
Spała (29.05-2.06.2026) jest gospodarzem Mistrzostw Polski Kadetów w boksie w ramach XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych „Łódzkie 2026”.
W sobotę (30.05.2026) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmnie odbył się mecz 6. kolejki Polskiej Ligi Boksu POMORZANIN TORUŃ – POTĘŻNIE CIECHOCINEK.
Miłośnicy militariów, zabytkowych pojazdów i terenowej motoryzacji po raz kolejny spotkali się w Chełmnie. W dniach 29–31 maja 2026 roku odbył się XIII Zlot i Rajd Szlakiem Twierdzy Chełmno, jedno z najbardziej charakterystycznych wydarzeń w regionie, które co roku przyciąga pasjonatów historii wojskowości oraz fanów mocnych terenowych wrażeń.
Zacięta walka na krótkim dystansie, widowiskowy memoriał i świetna sportowa atmosfera – tak w skrócie można podsumować XVIII Chełmińskie Regaty Smoczych Łodzi, które w sobotę, 30 maja, odbyły się nad Jeziorem Starogrodzkim. W rywalizacji udział wzięło 11 osad, a główne trofeum trafiło do załogi Smoki Włókniarz Chełmża A.
Ogłaszamy wyniki Konkursu Plastycznego: "Papierosy i e-papierosy: czy warto?" pod Patronatem Starosty Chełmińskiego - Pana Zdzisława Gamańskiego. Powiat Chełmiński - Starostwo Powiatowe w Chełmnie
Potrzebujesz wsparcia psychologa, prawnika lub pomocy w rozwiązaniu konfliktu? Centrum Usług Społecznych w Chełmnie dawniej MOPS zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych porad w Punkcie Konsultacyjnym, ul. Hallera 11.
Jest ciepło, a będzie jeszcze cieplej! Dziś Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański i Wicestarosta Dorota Żulewska w obecności Zastępcy Naczelnika Wydziału Finansowego Marzenny Komorowskiej podpisali umowę z chełmińskim Przedsiębiorstwem Handlowo – Usługowym InSald Mariusz Szymański na „Termomodernizację budynku szkoły Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chełmnie etap I”.
Podczas uroczystości podsumowaliśmy miniony rok akademicki, wręczono puchary zwycięzcom rozgrywek w bule i darta. Nie zabrakło także przemówień oraz słów wdzięczności skierowanych do słuchaczy, wykładowców i osób zaangażowanych w działalność UTW.
Rok temu po wielu latach reaktywowano rozgrywki ligowe w boksie. Powołano Polską Ligę Boksu. Obecnie trwa drugi sezon. W sobotę (30.05.2026) jeden z meczów 6. kolejki odbędzie się w Chełmnie. Pomorzanin Toruń podejmie Potężnie Ciechocinek. Starszym kibicom na pewno powrócą wspomnienia, jak to w przeszłości drużynę ligową miał FAM Chełmno, którego spadkobiercą jest obecnie CHKB Chełmno.
Zapraszamy na koncerty w ramach XX Letniego Festiwalu "Muzyka w zabytkach Chełmna" im. Józefa Kolinka
Dzieci i młodzież marzące o nauce gry na instrumencie mają właśnie świetną okazję, by rozpocząć muzyczną przygodę. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie prowadzi rekrutację na rok szkolny 2026/2027.
Zapraszamy wszystkich miłośników robótek ręcznych – zarówno początkujących, jak i doświadczonych pasjonatów – do wspólnego świętowania Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych w Chełmnie
Nadchodzi finał lokalnego konkursu profilaktycznego przeznaczonego dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych powiatu chełmińskiego.
Dnia 28 maja br. na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka.