Zamknij
REKLAMA

Cała Jaskrawość - festiwal pamięci Stachury

09:22, 12.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Utalentowani uczestnicy warsztatów muzyczno-poetyckich wystąpili wczoraj (11 maja) w toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki podczas koncertu finałowego Festiwalu Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość”. Gościem specjalnym był nominowany do Fryderyków 2022 Błażej Król. Nagrodę wręczyli marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

 

Młodzi artyści tworzyli program koncertu konkursowego, pracując z kadrą trenerów na warsztatach w toruńskim Zamku Bierzgłowskim. Muzycznej części towarzyszyły zajęcia twórczego pisania, podczas których młodzi adepci pióra szlifowali pisarskie i poetyckie talenty.

 

Więcej informacji na stronie Festiwalu 

 

Festiwal Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość” jest kontynuacją odbywającego się w latach 2012-2018 Festiwalu Stachura. Wydarzenie jest okazją do propagowania twórczości Edwarda Stachury, a także promocji młodych, utalentowanych piosenkarzy, którzy pod okiem profesjonalnych, doświadczonych muzyków uczą się interpretacji i muzycznej wrażliwości. W ubiegłym roku Festiwal został rozszerzony został o konkurs na najlepsze wykonanie piosenki autorskiej, którego laureat nagradzany jest nagrodą finansową.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%