Zamknij
REKLAMA

Ochrona zdrowia psychicznego

09:02, 20.07.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Jedenaście organizacji, które realizują projekty pomagające funkcjonować osobom z problemami psychicznymi i ich rodzinom, otrzymało od samorządu województwa kujawsko-pomorskiego wsparcie na łączną kwotę 80 tysięcy złotych.

 

- Zdrowie to nie tylko brak objawów i dolegliwości fizycznych, ale dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i społeczne. Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem działania jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wsparcie finansowe w wysokości 80 tysięcy złotych przeznaczone jest dla organizacji pozarządowych, które swoim działaniem wspierają ochronę zdrowia psychicznego. Dofinansowania przyznano takim projektom jak: "Zdrowie psychiczne rodzica i opiekuna", "Antydepresja u nastolatka", czy "Zrozumieć dziecko w rodzinie zastępczej i adopcyjnej". Środki posłużą też m.in. organizacji warsztatów psychoedukacyjnych i walce z demencją.

 

Pieniądze pochodzą z budżetu samorządu województwa i trafiły głównie do organizacji pozarządowych z Bydgoszczy i Toruniu. Znajdują się wśród nich m.in. bydgoskie fundacje „Arka”, „Elezar” i „Galeria Inspiracji” oraz fundacja „Światło” w Toruniu. Na liście dofinansowanych projektów są także Stowarzyszenie Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku we Włocławku i Polski Komitet Pomocy Społecznej w Warszawie, działający na terenie naszego regionu.

Lista dofinansowanych projektów

 

Urząd Marszałkowski wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W puli środków, które trafiają do NGO na te działania w 2021 roku jest blisko 4,6 mln złotych, które są rozdysponowywane w ramach 17 konkursów.

 

Czytaj także:

Wsparcie dla rodzin

Pomoc dla osób niepełnosprawnych

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%