Zamknij
REKLAMA

Nowe radiowozy dla policji

10:01, 24.02.2020 |
REKLAMA
Skomentuj

Dwadzieścia oznakowanych samochodów osobowych klasy średniej zakupi Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy dzięki dotacji w wysokości miliona złotych z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Dziś (24 lutego) podczas sesji sejmiku podpisanie umowy w tej sprawie.

Do każdej z dziewiętnastu komend miejskich i powiatowych z województwa kujawsko-pomorskiego trafi co najmniej jedno auto. Wszystkie garnizony powinny być doposażone w minimum jeden taki pojazd. Będą to auta segmentu C, inaczej nazywanym segmentem samochodów kompaktowych. Jest to średnia klasa samochodów osobowych, które cechuje zwarta budowa zapewniająca względny komfort jazdy dla czterech dorosłych osób i dużą przestrzeń na bagaż. Pojazdy zostaną wybrane z drodze przetargu, a dostarczone do policji na jesieni. Komenda wojewódzka zakupi co najmniej dwadzieścia aut, w wyniku przetargu może się okazać, że tych pojazdów będzie więcej.

-  W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Kujaw i Pomorza staramy się pomagać policjantom przy inwestycjach, zakupach niezbędnego sprzętu i oprogramowania oraz organizowaniu szkoleń – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W strukturach kujawsko-pomorskiej policji służy ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy i ponad 700 pracowników cywilnych. Mamy Komendę Wojewódzką w Bydgoszczy oraz 19 komend miejskich i powiatowych.  Samorząd województwa wspiera działania policji na rzecz bezpieczeństwa pomagając w zakupach i inwestycjach. W ostatnich latach doposażyliśmy komendy – m. in. w nowoczesne motocykle, specjalistyczne radiowozy, samochód terenowy i przyczepy do przewozu psów policyjnych - za łączną kwotę 1,5 miliona złotych.

Komenda Wojewódzka Policji otrzymała ponad 25 milionów złotych wsparcia z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Dofinansowanie trafiło między innymi na budowę nowoczesnych systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych oraz remonty i modernizację budynków, między innymi komend powiatowych w Chełmnie i Żninie, a także posterunku w Nowem (powiat świecki).

Materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone