Zamknij
REKLAMA

Lokalne inicjatywy ze wsparciem

10:27, 25.01.2020 |
REKLAMA
Skomentuj

Zajęcia integracyjne, artystyczne, spotkania z psychologiem, dietetykiem, fizjoterapeutą, nauka języka angielskiego – to oferta, którą kierujemy do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem. Dziś (24 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się wręczenie 36 umów o dofinansowanie projektów wybranych przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa i Lokalną Grupę Działania Inowrocław. Umowy wręczyła Aneta Jędrzejewska, członek zarządu województwa.

- Wsparcie dla inicjatyw lokalnych jest niezwykle ważnym zadaniem samorządu województwa. Granty posłużą nie tylko aktywizacji społecznej i zawodowej mieszkańców Inowrocławia i Pałuk, ale także przyczynią się do szeroko rozumianego rozwoju społecznego w naszym regionie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekty wybrane do realizacji przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa dotyczą organizowania i animowania społeczności lokalnej poprzez zajęcia warsztatowe z garncarstwa i rękodzielnictwa, wieloaspektowe (edukacyjne, integracyjne, profilaktyczne, artystyczno-kulturalne) wsparcie dla osób zagrożonych ubóstwem oraz warsztaty artystyczne dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Dofinansowanie 25 projektów w wysokości ponad 1 mln 100 tys. złotych trafi do jedenastu beneficjentów. Łącznie Lokalna Grupa Działania dysponuje kwotą 2,9 mln złotych z przeznaczeniem na granty.

Dzięki projektom wybranym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Inowrocław będą realizowane działania o charakterze integracyjnym i edukacyjnym, m.in. wyjazdy, zajęcia artystyczne, zajęcia z terapeutą, spotkania z psychologiem, usługi aktywnej integracji, zajęcia z języka angielskiego, programowania, spotkania z dietetykiem, fizjoterapeutą, lekarzem, muzykoterapeutą, kosmetologiem i prawnikiem. Przewidziano także wyjścia do muzeum, piknik i zajęcia manualne. Całkowita wartość 11 projektów to 500 tysięcy złotych. Łącznie Lokalna Grupa Działania dysponuje kwotą blisko 4,5 mln zł  na wdrażanie operacji w ramach Lokalnych Strategii Rozwoju.

Lista dofinansowanych projektów.

Lokalne grupy działania (LGD) to stowarzyszenia tworzone przez lokalne samorządy, organizacje pozarządowe i mieszkańców, które wspólnie z samorządem województwa wdrażają instrument „Rozwój lokalny kierowany przez społeczność” (RLKS) finansowany ze środków europejskich. W całym regionie działa 28 tego typu partnerstw. Dysponują one środkami w ramach swoich budżetów: 179 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, 254 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz 12 mln zł PO Rybactwo i Morze. Więcej informacji na temat lokalnych grup działania.

Wydział Koordynacji RLKS

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone