Samorząd miejski Chełmna przystępuje do budowy regionalnego klastra integrującego usługi społeczne, zdrowotne, edukacyjne i w dziedzinie reintegracji społecznej. Przedsięwzięcie jest finansowane w ramach naszego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza. W dzisiejszej (12 marca) uroczystości podpisania umowy z wykonawcą uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.
– Mówimy w tym przypadku o opiece skoordynowanej. Osoba potrzebująca – niezależnie czy z powodu wieku, choroby czy też problemów życiowych – znajdzie tutaj kompleksową opiekę, od diagnozy po wsparcie rehabilitacyjne, edukacyjne, wsparcie materialne i opiekę. Ten projekt jest nie tylko dla Chełmna, ale ma wymiar regionalny, a na pewno metropolitalny w odniesieniu do metropolii toruńskiej. Zaletą jest jego kompleksowość, w mojej ocenie takich miejsc dotąd w Polsce nie ma. Dlatego ten projekt jest tak bardzo cenny. Sądzę, że kiedy ośrodek będzie już funkcjonować, będzie wizytówką nie tylko Chełmna i regionu. Bo zastosowany tu model to wzorcowe rozwiązanie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Klaster powstanie przy ul. Biskupiej 22, 26 i 28, na terenie dawnej jednostki wojskowej. Na potrzeby ośrodka zostanie zbudowany jeden nowy obiekt, a dwa one – dawne wojskowa kuchnia i klub żołnierski – przejdą kapitalny remont połączony z głęboką adaptacją do nowych potrzeb.
Wartość przedsięwzięcia to blisko 60 mln złotych, dofinansowanie z pozostających w dyspozycji samorządu województwa środków programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza wynosi 43 mln złotych. Wykonawcą robót budowlanych jest bydgoskie przedsiębiorstwo Lech.
Planowane zakończenie inwestycji wiosną 2028.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
dobre to10:40, 13.03.2026
Są w tym mieście ważniejsze potrzeby niż klastry, wynalazki Murawskiego za 60 milionów. Tam będzie Chełmno *B*, dzielnica socjalna, punkt zborny dla różnych szemranych fundacji i stowarzyszeń, niemiłosiernie dojących kasę. Wiele z nich jest powiązana personalnie, rodzinnie i biznesowo z ludźmi władzy, z bezradami.
A propo- macie jeszcze na liście jakiś ormowców, zomowców, ubeków i esbeków do nadania tytułów zasłużony dla miasta?
Gocha,Domin,Zbigniew18:58, 13.03.2026
Zbychu powinien dostać tytuł. Za przestrzeganie przepisów😉
Długi przedwyborcze w końcu trzeba spłacić😂😂😂
🤣21:15, 13.03.2026
klastry-slastry 🤣
do Gocha. Domin. Zib19:40, 13.03.2026
A zatrudnienie przyjaciela Napory na dobrze płatnym (mówi się o 8 na rękę) i fikcyjnym etacie od wymian międzynarodowych nie było spłaceniem długów za publiczne? Plus nagrody, mocno wyższe, niż kierowników wydziałów. On w ogóle przychodzi do pracy- jeśli tak, to po co? 😡😡😡Czy Napora nie był czasem dyscyplinarnie zwolniony z chdku przez Mikiewicza? Za mówiąc oględnie <nieracjonalną gospodarkę publiczną kasą> 🤣🤣🤣
I jak się teraz czujecie urzędnicy z UM? Dotarło?
Odp10:01, 14.03.2026
To też dług przedwyborczy. Chełmno musi je spłacać🙂
Oj22:17, 13.03.2026
Tych spłat widocznych w UM można by wyliczać i wyliczać
Oj prawda 10:02, 14.03.2026
Zobaczcie kampanie wyborczą i kto się w nią angażował. Niektórzy mieli w tym swój cel…
jak jest07:24, 14.03.2026
A ten ZAZ, to jeszcze nasz, czy nie nasz? Te dziwne przelewy, pożyczki, dotacje, a jednocześnie ZAZ dostaje miliony, które też pompuje w remonty obiektów. W Klwowie wójt wykorzystał sprytnie ZAZ, ale może być też odwrotnie. Ta pani, no wiadomo, ta lanserka wygląda na sprytną. I się okaże na końcu, że miasto Chełmno nie posiada nic .....
https://radom.wyborcza.pl/radom/7,48201,32650106,rodzinny-biznes-wojta-klwowa-czyli-kto-zarabia-na weselach.html#do_w=484&do_v=1562&do_st=RS&do_sid=1722&do_a=1722&do_upid=1562_ti&do_utid=32650106&do_uvid=1773225920309&s=BoxOpImg3
poprawka10:12, 14.03.2026
Chyba Ośrodek nad jeziorem , czy jest nasz?
Reszta w sedno. Czy ośrodek jest jeszcze nasz? Czy już ZAZu?
ZAZ?10:08, 14.03.2026
Przecież platformerka pokazała slajdy, więc o co chodzi? Dla Radnych już nie trzeba o nic pytac😂. A jak nawet ktoś się zapyta to jest zagryzany przez Pitbulla, a niemota tez umie zastraszać😂
Nic się w tym zakichanym mieście emerytów nie zmieni. Następne wybory są już rozstrzygnięte - człowiek z cienia, jak i pewni inwestorzy nadal będą rządzić i kontrolować kolejnego kozła ofiarnego. Pominę kwestię kolejnego długu przedwyborczego
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz