Zamknij
REKLAMA

Ekoedukacja w parkach krajobrazowych- trwają wycieczki

10:36, 13.05.2019 | J.P
Skomentuj
REKLAMA

Przez cały maj uczniowie szkół podstawowych z regionu poznawać będą nasze parki krajobrazowe w czasie jednodniowych, bezpłatnych wycieczek połączonych z zajęciami ekologicznymi. W czerwcu i we wrześniu odbędą się też pięciodniowe ,,zielone szkoły” Organizatorem wyjazdów jest Urząd Marszałkowski.

- To kolejny już cykl atrakcyjnych wyjazdów do naszych parków krajobrazowych, które organizujemy z myślą o edukacji ekologicznej młodzieży oraz promocji najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc w naszym regionie. W ofercie mamy jednodniowe wycieczki oraz dłuższe, pięciodniowe wyjazdy, czyli tzw. „zielone szkoły” – mówi marszałek Piotr Całbecki

Wyjazdy do 8 parków dla 60 szkół rozpoczęły się w kwietniu i potrwają do końca maja. Skorzystają z nich 40-osobowe grupy uczniów z klas 1-8 szkół podstawowych wraz z opiekunami. Ofertę skierowaliśmy do placówek edukacyjnych z regionu i gmin sąsiednich województw, które znalazły się w obszarze parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie. Uczestników wycieczek wybraliśmy w ubiegłym roku, decydowała kolejność zgłoszeń (wyniki naboru).

Zajęcia poświęcone są tematyce proekologicznej oraz przybliżają uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa. Zapewniamy bezpłatny transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalnych animatorów zajęć, ciepły poczęstunek „kuchni polowej” dla dzieci i opiekunów oraz konkursy z nagrodami. 

W czerwcu i we wrześniu zaplanowano też pięciodniowe pobyty dzieci i młodzieży szkolnej (wraz z opiekunami) w parkach krajobrazowych naszego regionu. Więcej w materiale Zielone szkoły i wycieczki do naszych parków krajobrazowych – wyniki naborów.

Wycieczki do parków krajobrazowych i ,,zielone szkoły” odbywają się w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”. Przedsięwzięcie realizuje Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ze środków pozyskanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, jak również Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Materia: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA