Wspierają dzieci i młodzież w rozwijaniu pasji, są twórczy i zaangażowani, potrafią motywować do nauki – najlepsi nauczyciele. To im dedykujemy konkurs „Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji”. Na zgłoszenia kandydatur czekamy do 5 września.
– Pedagog to zawód nie dla każdego – trzeba go kochać, utożsamiać się z nim i czerpać radość z sukcesów swoich uczniów – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Zależy nam, by pedagodzy, którzy pracują z zachowaniem najwyższych standardów, mają istotne zawodowe dokonania, wprowadzają do szkół autorskie pomysły i innowacyjne metody, dzielą się doświadczeniem z innymi, są aktywni środowiskowo i zachęcają do takiej postawy młodych ludzi, stawali się wzorem dla kolegów.
Kandydatury mogą zgłaszać podmioty prowadzące szkoły lub inne placówki oświatowe, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Osiemnaścioro najlepszych w minionym roku szkolnym pedagogów wskaże powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa. Przywilej wyboru z tego grona najlepszego z najlepszych – Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – zachował dla siebie gospodarz regionu. Z tytułem wiąże się okolicznościowa statuetka. Siedemnaścioro pozostałych pedagogów odbierze równorzędne wyróżnienia, a cała osiemnastka także nagrody finansowe.
Tytuł Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji zdobyła w ubiegłym roku Elżbieta Dąbkowska, nauczycielka chemii, matematyki, techniki, informatyki i edukacji dla bezpieczeństwa w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie w powiecie lipnowskim. Tytuł Top Lidera Edukacji 2025 trafił do Beaty Mendry, dyrektor Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy.
Zobacz
Za młodzieżą trzeba nadążać! Rozmowa z Elżbietą Dąbkowską, ubiegłoroczną Liderką Edukacji
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz