Zamknij
REKLAMA
08:50, 24.01.2023

W dniu 21 stycznia 2023 roku, po przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ulicy Dominikańskiej 35 w Chełmnie oraz przeprowadzonej dyskusji, komisja w składzie:

Przewodniczący – prof. dr hab. Andrzej Ryłko

Członek – dr hab. Joanna Maluga

Członek – mgr Michał Rajewski

Sekretarz Jury – Dyrektorzy Organizacyjni Martyna Jarzębska, oraz Marta Frąckiewicz

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

GRAND PRIX XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek– Chełmno 2023

Chór Młodzieżowy Canto Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemenawe Włocławku – Dyrygent Marian Szczepański – Statuetka Grand Prix ufundowana przez Dyrektorów Organizacyjnych, oraz nagroda pieniężna 2.000,00 zł ufundowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru „Collegium Cantorum” w Chełmnie.

 

KATEGORIA CHÓRY MIESZANE

Złote Pasmo:

Chór Medici Cantare Bydgoskiej Izby Lekarskiej – Dyrygent Joanna Krause – Puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miasta Chełmna Wojciecha Strzeleckiego

Chór Olivii Centre z Gdańska – Dyrygent Wiktoria Pagieła – Puchar ufundowany przez Wiceburmistrza Miasta Chełmna Piotra Murawskiego

Chór Corona Borealis z Torunia – Dyrygent Ariel Radomiński – Puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Chełmna Artura Mikiewicza

Srebrne Pasmo:

Chór HARMONIA ze Strzelna – Dyrygent Ewelina Boesche – Kopczyńska – Puchar ufundowany przez Wicestarostę Chełmińskiego Wojciecha Bińczyka

Brązowe Pasmo:

Chór Constellatio SM Kopernik z Torunia – Dyrygent Małgorzata Jankowska – Puchar ufundowany przez Centrum Kształcenia APIS w Świeciu

 

KATEGORIA CHÓRY JEDNORODNE

Złote Pasmo:

Kórnicki Chór Żeński Kórnickiego Ośrodka Kultury – Dyrygent Mateusz Nabzdyk – Puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego

Srebrne Pasmo:

Chór Sonus Lumine z Warszawy – Dyrygent Rafał Wróblewski - Puchar ufundowany przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza

Brązowe Pasmo:

Chór Męski Copernicus z Torunia – Dyrygent Paweł Jan Jankowski - Puchar ufundowany przez Dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury Kamilę Cieślewicz

 

KATEGORIA ZESPOŁY WOKALNE

Srebrne Pasmo:

Zespół Afterview z Grudziądza – Dyrygent Katarzyna Grohs – Puchar ufundowany przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza

 

KATEGORIA CHÓRY SENIORÓW (+55LAT)

Złote Pasmo:

Chór Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasja” z Gniewu – Dyrygent Izabella Chyła – Puchar ufundowany przez JE Ks. Biskupa Wiesława Śmigla

Srebrne Pasmo:

Stowarzyszenie Śpiewacze Harmonia z Łodzi – Dyrygent Kamil Gruszczyński – Puchar ufundowany przez Dyrektora Muzeum Ziemi Chełmińskiej Adama Jendryczki

Kiciński Chór Kameralny – Dyrygent Antonina Pedrycz – Puchar ufundowany przez Dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury Kamilę Cieślewicz

Brązowe Pasmo:

Chór 730-lecia Kowalewa Pomorskiego – Dyrygent Justyna Narewska – Puchar ufundowany przez Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie Mieczysława Żelazko

 

KATEGORIA CHÓRY PARAFIALNE

Złote Pasmo:

Chór Kameralny Con Brio z Parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach – Dyrygent Marcjanna Nowak - Puchar ufundowany przez JE Ks. Biskupa Wiesława Śmigla

Srebrne Pasmo:

Chór Cantate Domino z Malborka – Dyrygent Łukasz Rosiak – Puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Chełmińskiego Janusza Błażejewicza

Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga z Piły – Dyrygent Natalia Karolak – Puchar ufundowany przez Starostę Chełmińskiego Zdzisława Gamańskiego

Brązowe Pasmo:

Chór Św. Antoniego z Torunia – Dyrygent Małgorzata Jankowska – Puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego

Chór Cantores Omnium Sanctorum ze Skórcza – Dyrygent Marianna Światczyńska – Puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego

Wyróżnienie:

Chór Cantate Deo ze Szczecina – Dyrygent Paweł Zygmunt Cichosz – Puchar ufundowany przez Puchar ufundowany przez JE Ks. Biskupa Wiesława Śmigla

 

KATEGORIA CHÓRY DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE

Złote Pasmo:

Chór Młodzieżowy Canto Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku – Dyrygent Marian Szczepański – Puchar ufundowany przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza

 

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Specjalna za szlachetność i kulturę brzmienia, oraz narrację wykonania

Chór Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasja” z Gniewu – Dyrygent Izabella Chyła – Puchar ufundowany przez Anonimowego Darczyńcę

Nagroda Specjalna za muzykalność i ekspresję

Chór Kameralny Con Brio z Parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach – Dyrygent Marcjanna Nowak - Puchar ufundowany przez Anonimowego Darczyńcę

Nagroda Specjalna Najlepszy Dyrygent XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek – Chełmno 2023

Pani Izabella Chyła z Chór Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasja” z Gniewu – Puchar dla Najlepszego Dyrygenta

Fot: J.P.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA