Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek – Chełmno 2023

08.46, 24.01.2023 . Aktualizacja: 08.59, 24.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 21 stycznia 2023 roku, po przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ulicy Dominikańskiej 35 w Chełmnie oraz przeprowadzonej dyskusji, komisja w składzie:

  1. Przewodniczący – prof. dr hab. Andrzej Ryłko
  2. Członek – dr hab. Joanna Maluga
  3. Członek – mgr Michał Rajewski
  4. Sekretarz Jury – Dyrektorzy Organizacyjni Martyna Jarzębska, oraz Marta Frąckiewicz

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

  1. GRAND PRIX XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek
    – Chełmno 2023

Chór Młodzieżowy Canto Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena
we Włocławku – Dyrygent Marian Szczepański – Statuetka Grand Prix ufundowana przez Dyrektorów Organizacyjnych, oraz nagroda pieniężna 2.000,00 zł ufundowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru „Collegium Cantorum” w Chełmnie.

 

  1. KATEGORIA CHÓRY MIESZANE
  1. Złote Pasmo:
  1. Chór Medici Cantare Bydgoskiej Izby Lekarskiej – Dyrygent Joanna Krause – Puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miasta Chełmna Wojciecha Strzeleckiego
  2. Chór Olivii Centre z Gdańska – Dyrygent Wiktoria Pagieła – Puchar ufundowany przez Wiceburmistrza Miasta Chełmna Piotra Murawskiego
  3. Chór Corona Borealis z Torunia – Dyrygent Ariel Radomiński – Puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Chełmna Artura Mikiewicza
  1. Srebrne Pasmo:
  1. Chór HARMONIA ze Strzelna – Dyrygent Ewelina Boesche – Kopczyńska – Puchar ufundowany przez Wicestarostę Chełmińskiego Wojciecha Bińczyka
  1. Brązowe Pasmo:
  1. Chór Constellatio SM Kopernik z Torunia – Dyrygent Małgorzata Jankowska – Puchar ufundowany przez Centrum Kształcenia APIS w Świeciu

 

  1. KATEGORIA CHÓRY JEDNORODNE
  1. Złote Pasmo:
  1. Kórnicki Chór Żeński Kórnickiego Ośrodka Kultury – Dyrygent Mateusz Nabzdyk – Puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego
  1. Srebrne Pasmo:
  1. Chór Sonus Lumine z Warszawy – Dyrygent Rafał Wróblewski - Puchar ufundowany przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza
  1. Brązowe Pasmo:
  1. Chór Męski Copernicus z Torunia – Dyrygent Paweł Jan Jankowski - Puchar ufundowany przez Dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury Kamilę Cieślewicz

 

  1. KATEGORIA ZESPOŁY WOKALNE
  1. Srebrne Pasmo:
  1. Zespół Afterview z Grudziądza – Dyrygent Katarzyna Grohs – Puchar ufundowany przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza

 

  1. KATEGORIA CHÓRY SENIORÓW (+55LAT)
  1. Złote Pasmo:
  1. Chór Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasja” z Gniewu – Dyrygent Izabella Chyła – Puchar ufundowany przez JE Ks. Biskupa Wiesława Śmigla
  1. Srebrne Pasmo:
  1. Stowarzyszenie Śpiewacze Harmonia z Łodzi – Dyrygent Kamil Gruszczyński – Puchar ufundowany przez Dyrektora Muzeum Ziemi Chełmińskiej Adama Jendryczki
  2. Kiciński Chór Kameralny – Dyrygent Antonina Pedrycz – Puchar ufundowany przez Dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury Kamilę Cieślewicz
  1. Brązowe Pasmo:
  1. Chór 730-lecia Kowalewa Pomorskiego – Dyrygent Justyna Narewska – Puchar ufundowany przez Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie Mieczysława Żelazko

 

  1. KATEGORIA CHÓRY PARAFIALNE
  1. Złote Pasmo:
  1. Chór Kameralny Con Brio z Parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach – Dyrygent Marcjanna Nowak - Puchar ufundowany przez JE Ks. Biskupa Wiesława Śmigla
  1. Srebrne Pasmo:
  1. Chór Cantate Domino z Malborka – Dyrygent Łukasz Rosiak – Puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Chełmińskiego Janusza Błażejewicza
  2. Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga z Piły – Dyrygent Natalia Karolak – Puchar ufundowany przez Starostę Chełmińskiego Zdzisława Gamańskiego
  1. Brązowe Pasmo:
  1. Chór Św. Antoniego z Torunia – Dyrygent Małgorzata Jankowska – Puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego
  2. Chór Cantores Omnium Sanctorum ze Skórcza – Dyrygent Marianna Światczyńska – Puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego
  1. Wyróżnienie:
  1. Chór Cantate Deo ze Szczecina – Dyrygent Paweł Zygmunt Cichosz – Puchar ufundowany przez Puchar ufundowany przez JE Ks. Biskupa Wiesława Śmigla

 

  1. KATEGORIA CHÓRY DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE
  1. Złote Pasmo:
  1. Chór Młodzieżowy Canto Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku – Dyrygent Marian Szczepański – Puchar ufundowany przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza

 

  1. NAGRODY SPECJALNE
  1. Nagroda Specjalna za szlachetność i kulturę brzmienia, oraz narrację wykonania

Chór Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasja” z Gniewu – Dyrygent Izabella Chyła – Puchar ufundowany przez Anonimowego Darczyńcę

  1. Nagroda Specjalna za muzykalność i ekspresję

Chór Kameralny Con Brio z Parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach – Dyrygent Marcjanna Nowak - Puchar ufundowany przez Anonimowego Darczyńcę

  1. Nagroda Specjalna Najlepszy Dyrygent XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek – Chełmno 2023

Pani Izabella Chyła z Chór Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasja” z Gniewu – Puchar dla Najlepszego Dyrygenta

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%