Zamknij
REKLAMA
10:05, 23.06.2022

W miniony poniedziałek Wójt Gminy Chełmno zaprosił na wspólną wycieczkę uczniów z Gminy Chełmno, którzy w roku szkolnym 2021/2022 uzyskali najlepsze wyniki w nauce.

Prymusi zwiedzili Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, gdzie wzięli udział w aktywnych warsztatach i pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Kiedy wypieki stygły zwiedzili manufakturę z początku XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Uczniowie zobaczyli tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form. Na koniec przeszli szybki kurs dekoracji pierników pod okiem szkolonej we Włoszech artystki.

Kolejnym etapem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Pomimo nie najlepszej pogody rejs okazał się znakomitą okazją by zobaczyć najpiękniejszą w Polsce nadrzeczną panoramę miasta. Z pokładu statku podziwiać można było mury miejskie i baszty obronne oraz gotyckie bramy i wieże średniowiecznych toruńskich kościołów.

Statek przepływał także pod jednym z najdłuższych w Polsce mostów - mierzącą prawie jeden kilometr przeprawą drogową oraz drugim ponad 150-letnim mostem kolejowym.

Zwieńczeniem wyjazdu było uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych oraz medali Prymusa Gminy Chełmno.

Wszystkim Prymusom i serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Materiał: Gmina Chełmno

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA