Zamknij
REKLAMA

Wycieczka Prymusów Gminy Chełmno

10:04, 23.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W miniony poniedziałek Wójt Gminy Chełmno zaprosił na wspólną wycieczkę uczniów z Gminy Chełmno, którzy w roku szkolnym 2021/2022 uzyskali najlepsze wyniki w nauce.

Prymusi zwiedzili Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, gdzie wzięli udział w aktywnych warsztatach i pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Kiedy wypieki stygły zwiedzili manufakturę z początku XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Uczniowie zobaczyli tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form. Na koniec przeszli szybki kurs dekoracji pierników pod okiem szkolonej we Włoszech artystki.

Kolejnym etapem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Pomimo nie najlepszej pogody rejs okazał się znakomitą okazją by zobaczyć najpiękniejszą w Polsce nadrzeczną panoramę miasta. Z pokładu statku podziwiać można było mury miejskie i baszty obronne oraz gotyckie bramy i wieże średniowiecznych toruńskich kościołów.

Statek przepływał także pod jednym z najdłuższych w Polsce mostów - mierzącą prawie jeden kilometr przeprawą drogową oraz drugim ponad 150-letnim mostem kolejowym.

Zwieńczeniem wyjazdu było uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych oraz medali Prymusa Gminy Chełmno.

Wszystkim Prymusom i serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Materiał: Gmina Chełmno

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

RodzicRodzic

2 3

Podziękowania dla Wójta za idealnie zorganizowany wyjazd.
Ci ludzie którzy wciskają kciuk w dół domniemam że nie poświęcają dzieciom czasu aby owocowało to dobrymi wynikami w szkole.
12:20, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%